Zobacz temat - [Rover 214si] układ chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214si] układ chłodzenia

bajon11 - Sro Maj 30, 2012 19:02
Temat postu: [Rover 214si] układ chłodzenia
witam, mam problem z układem chłodzenia. jakieś dwa tygodnie temu pękł mi wąż od chłodnicy ten gruby co idzie od chłodnicy do silnika, chyba przez temperaturę, bo jechałem dłuższy czas po polnej drodze aż wkoncu zaczęło sie kopcić z pod maski. Otwieram maskę a tam fontanna sie zrobiła :mrgreen: skrociłem go i od tamtej pory nie przecieka tylko zaczeło ubywać mi płynu ze zbiorniczka wyrównwczego i na rozgrzanym silniku gdy ściskam węże od chłodnicy to nie ma żadnego oporu, są miękkie, temperatura cały czas w normie, zbiorniczek czysty, nie ma w nim oleju. co mi poradzicie koledzy?
leszczu - Sro Maj 30, 2012 19:04

bajon11 napisał/a:
co mi poradzicie koledzy?

Sprawdzić to.
http://www.roverki.pl/por...objawy-hgf.html

hannar - Sro Maj 30, 2012 19:32
Temat postu: Re: [Rover 214si] układ chłodzenia
bajon11 napisał/a:
witam, mam problem z układem chłodzenia. jakieś dwa tygodnie temu pękł mi wąż od chłodnicy ten gruby co idzie od chłodnicy do silnika, chyba przez temperaturę, bo jechałem dłuższy czas po polnej drodze aż wkoncu zaczęło sie kopcić z pod maski. Otwieram maskę a tam fontanna sie zrobiła :mrgreen: skrociłem go i od tamtej pory nie przecieka tylko zaczeło ubywać mi płynu ze zbiorniczka wyrównwczego i na rozgrzanym silniku gdy ściskam węże od chłodnicy to nie ma żadnego oporu, są miękkie, temperatura cały czas w normie, zbiorniczek czysty, nie ma w nim oleju. co mi poradzicie koledzy?

Sprawdzić czy układ szczelny i czy korek w zbiorniczku prawidłowo blokuje ciśnienie. No i może układ nie do końca odpowietrzony prawidłowo.

bajon11 - Sro Maj 30, 2012 20:35

a gdzie znajduje sie ta śrubka od odpowietrzania ukladu?
brkzzz - Sro Maj 30, 2012 20:49

Na dolnym wężu chłodnicy, mniej więcej na wysokości kopułki, wystaje od góry.

Na rys. tuz obok cyfry 4.