Zobacz temat - [R45] czy diesel posiada katalizator?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] czy diesel posiada katalizator?

frydrys - Sob Cze 02, 2012 12:07
Temat postu: [R45] czy diesel posiada katalizator?
zauwazyłem ze mam wspawana rure na wysokosci foteli przednich zaraz za plecionka ukł.wyd czy tam powinien byc kat.? czy diesle R w ogóle miały kata?
kruszan - Sob Cze 02, 2012 12:12

zdecydowanie tak, diesle posiadały kata (ktoś go wyciął w celu zarobkowym, wspawali rurę)
frydrys - Sob Cze 02, 2012 12:17

tak tez myslałem zapewne handlaz od którego go kupiłem. dzieki za szybka odpowiedz :mrgreen: pozdro
bociannielot - Sob Cze 02, 2012 12:19

frydrys, ja bym się brakiem kata nie przejmował, bardzo dużo aut w Polsce ma rurę albo strumienicę zamiast kata :wink:
frydrys - Sob Cze 02, 2012 12:47

bociannielot napisał/a:
frydrys, ja bym się brakiem kata nie przejmował, bardzo dużo aut w Polsce ma rurę albo strumienicę zamiast kata :wink:


ja sie tym wcale nie przejmuje :razz: pytałem z ciekawosci bo mi podpadało cos ze taki troche głosniejszy jest

sobrus - Sob Cze 02, 2012 22:18

Kata wystarczy zazwyczaj na 150-200tys km a potem i tak trzeba się go pozbyć.
Więc niekoniecznie to był cel zarobkowy - może po prostu się rozsypał albo zatruł.
Co do głośności to jeżeli wspawa się tłumik,a nie rure - to nie powinno być głośniej.

Remigiusz - Sob Cze 02, 2012 23:12

Kat w naszym dieslu wpływa nie jak na głośność czy jest czy go nie ma bez różnicy jest :wink:
frydrys - Sob Cze 02, 2012 23:41

sobrus napisał/a:
Kata wystarczy zazwyczaj na 150-200tys km a potem i tak trzeba się go pozbyć.
Więc niekoniecznie to był cel zarobkowy - może po prostu się rozsypał albo zatruł.
Co do głośności to jeżeli wspawa się tłumik,a nie rure - to nie powinno być głośniej.


u mnie jest zwykła rura :razz: Remi nie jest az tak głosny po prostu jak przyspiesza słychac taki szum nie wiem moze to jest normalne w R choc mam wrazenie ze jak na 101 KM jest bardzo zwawy