Zobacz temat - [R25] 1.8 vvc sterowanie zmiennymi fazami rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] 1.8 vvc sterowanie zmiennymi fazami rozrządu

matig - Wto Cze 05, 2012 19:08
Temat postu: [R25] 1.8 vvc sterowanie zmiennymi fazami rozrządu
witam wszystkich forumowiczów!!!
mam poważny problem z roverkiem

Zaczynając od początku! kupiłem nie dawno r25 z świecącym się checkiem. Facet od którego kupiłem to auto zapewniał mnie że ten check zapalił sie po wymianie rozrządu, który zrobił całkiem nie dawno...Dzisiaj wróciłem z diagnostyki na której stwierdzono

"do wymiany zespół elektomech sterowania fazami rozrządu-zwarcie na jednym z zaworów (dla ochrony sterownika odłączono wtyczke zaworu),w dalszej kolejności do ewentualnej kontroli mechanizmy przestawiania walków rozrządu" wycena robocizny z częściami ok 2000zl

po odłączeniu wtyczki auto gaśnie na wolnych obr.

pytanie
czy jest możliwość że ktoś źle ustawił rozrząd i przez to komputer wyrzuca błąd i pracuje w trybie serwisowym (odcięcie zapł ok5500-5800 obr.)i wszystko ze sterownikiem jest ok!????

i czy mogę podłączyć tą wtyczkę bo nie da się jeździć?

doktor_who - Wto Cze 05, 2012 19:51

Witam
pewnie się podepną pod ten temat inni koledzy z większą wiedzą ale odcinka przy 5800 to na pewno wina źle ustawionego rozrządu, i nie rozumiem czemu do wymiany cały zespół elektromechaniczny skoro zwarcie jest na jednej cewce ...

matig - Wto Cze 05, 2012 20:01

tylko o rozrządzie nic mi nie powiedzieli sam to wywnioskowałem
stwierdzili do wymiany zespół elektomech sterowania fazami rozrządu-zwarcie na jednym z zaworów

i nie wiem co robić!
szukać kogoś bardziej ogarniętego w roverkach który sprawdzi ustawienie rozrządu czy wymieniać sterownik! który nie jest tani!!!

Adrian - Wto Cze 05, 2012 20:44

matig napisał/a:
szukać kogoś bardziej ogarniętego w roverkach który sprawdzi ustawienie rozrządu
To będzie najlepsze rozwiązanie. :wink:
ADI-mistrzu - Wto Cze 05, 2012 20:52

A skąd kolego jesteś?
matig - Wto Cze 05, 2012 21:02

tylko co z tą wtyczką którą mi odłączyli w serwisie! mogę podpiąć bez problemu!!!
nic sie nie stanie????

ADI-mistrzu - Wto Cze 05, 2012 21:22

To kolega podjedzie do kolegi Mariusz418, osoba sprawdzona.

[ Dodano: Wto Cze 05, 2012 21:22 ]
http://www.roverki.pl/czc...=31&sobi2Id=219

Bumelant - Sro Cze 06, 2012 09:23

A skąd kolega jest? Wtyczke możesz podpiąć. On i tak jest w trybie serwisowym już.
ADI-mistrzu - Sro Cze 06, 2012 09:41

Jest z okolic wawy więc do mariusza mógł by podjechać.
Rademenez_ - Sro Cze 06, 2012 19:08

Witam. Zamiast szukać mechaników, jeździć i spalać benzynę... Proponuję sprawdzić zawory na siłowniku VVC. Są dwie sztuki. Wystarczy zdjąć drugą wtyczkę i pomierzyć rezystancje cewek. Nawet prosty miernik potrafi mierzyć rezystancję. Jeśli kolega nie posiada takiego, na pewno kolega z bloku, osiedla będzie miał. Jeśli na jednej rezystancja będzie 0 ohm na drugiej 5-20 ohm to wiadomo, która nie działa :D Cewki z całym mechanizmem na znanym portalu aukcyjnym są za 70zł plus przesyłka.
Pozdrawiam