Zobacz temat - [R220] Ciężko odpala po zalaniu benzyny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] Ciężko odpala po zalaniu benzyny

grembi - Sro Cze 06, 2012 16:03
Temat postu: [R220] Ciężko odpala po zalaniu benzyny
Witam
Ostatnio zupełnie nieświadomie zalałem do diesla, benzyny.
Trochę tak pojeździłem do momentu kiedy auto nie chciało odpalić. Wtedy właśnie zorientowałem się co zrobiłem. Spuściłem większość paliwa zalałem ropy i auto z problemami ale odpaliło. W tracie jazdy nie dzieje się nic niepokojącego.
Dzisiaj auto ledwo mi odpaliło. Możliwe że muszę ustawić na nowo kąt wtrysku ?? ? Czy mogło się coś uszkodzić ?? ? ( w trakcie jazdy wszystko jest ok, obroty nie falują, silnik pracuje normalnie ).
Ps. Filtru paliwa nie wymieniałem, a na ciepłym silniku też ciężko pali.

Z góry dzięki za odpowiedzi

zdzichu - Sro Cze 06, 2012 22:30

Musisz wyczyścić cały układ paliwowy. Ze zbiornika też wszystko. I filtr też wymienić. Przepłukać przewody i pompę wtryskową olejem napędowym.
grembi - Czw Cze 07, 2012 10:27

Jeżeli jest ta jak piszesz to raczej sam sobie z tym nie poradzę :(
Kilka podobnych tematów na forum znalazłem i pisali tam że niekoniecznie trzeba wymieniać filtr a i trochę benzyny jak zostanie to też nie zaszkodzi ( może z 2 litry na pełny bak ropy mi zostało ). Jedyny problem to rozruch silnika ... Może ktoś jeszcze coś mi poradzi.

kadzaf - Czw Cze 07, 2012 13:07

Jesli nie masz za duzo paliwa w baku to poprostu dolej na pełno to powinno sie wymieszac do tego troszke dentaturki kapnij.
I powinien to przepalić. :wink:

Remigiusz - Czw Cze 07, 2012 13:26

grembi, Mogło pompę zatrzeć w sumie na samej benzynie i silnik przegrzać :wink:

Pytanie tylko ile ty tej benzyny zatankowałeś w tedy :?:

Ja bym zalał bak do pełna ropa i tyle ma śmigać znów :wink: Pewnie gdzieś sa resztki benzyny w układzie i dlatego trudno odpala bo się benzyny sama nie zapali jak ropa :wink: