Zobacz temat - [R 200] Problem z odpaleniem Samochodu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200] Problem z odpaleniem Samochodu

noto_frugo - Czw Cze 14, 2012 22:38
Temat postu: [R 200] Problem z odpaleniem Samochodu
Witam w swoim rowerze pojawił mi sie problem z odpaleniem samochodu chodzi o to, że po przekrąceniu stacyjki samochodu nie ma żadnej rekacji, żadnego duszenia, mruczenia silnika czy czegokolwiek..po prostu pusty dzwięk i żadnej reakcji. Wcześniej nic takiego mi się nie zdarzało. Fak faktem samochód przez około 3 tyg stał nie ruszany. Może przez przypadek coś odłączyłem albo jakiś bezpiecznik wysiadł. Dodam, że Na tablicy rozdzielczej żadna kontrolka, której wcześniej nie było nie pali sie. Pomóżcie z góry dzięki
rovek - Czw Cze 14, 2012 22:52

Jeśli samochód tyle stał to wypadałoby naładować akumulator.
noto_frugo - Czw Cze 14, 2012 22:58

nie no akumulator byl ładowany...wszystko dziala bez zarzutu radio, światła nawiewy wycieraczki, imobilaizer..z akumulatorem wydaje sie byc wszystko w porzadku...
rovek - Czw Cze 14, 2012 23:12

Skoro wszystko działa to sprawdź bezpieczniki pod maską, jeśli ok to rozrusznik sie po prostu zawiesił, a jeśli tak to stuknij w niego lekko i spróbuj odpalić.
bubu - Pią Cze 15, 2012 23:19

O rany, ale zbieg okoliczności, szukam takiego tematu w starych postach a tu .....
Podepnę się pod temat, jeśli można...
Mam podobny problem, wszystkie kontrolki się zapalają tak jak trzeba, radio, szyby ok, po przekręceniu kluczyka kompletna cisza, tylko slychać jedno pyknięcie pod maską.
Akumulator sprawdzony jest ok. W akcie desperacji zdecydowalem sie na popych ;((( i odpalil. Poźniej odpalal losowo. Boje się, że rozusznik pada i nie zdąże tego naprawić, albo dobrze zdiagnozować do wyjazdu na wakacje za tydzień. A może to poprostu coś ze stacyjką?

rovek - Sob Cze 16, 2012 09:46

bubu, to na pewno rozrusznik.
Kapussta23 - Nie Cze 17, 2012 14:05

sprawdź masę ,ewentualnie wsuwkę przy rozruszniku.czasami się luzuje i wypada lub nie łączy dobrze
noto_frugo - Wto Cze 19, 2012 19:23

a zrobie to bez wjezdzania na kanał ?? i gdzie mam tego szukac dokladnie
Kapussta23 - Wto Cze 19, 2012 19:27

do rozrusznika dojdziesz od góry.ale trzeba zdemontować obudowę filtra powietrza.jak to zrobisz bedzie czarny przewód z wsuwką na górze rozrusznika.nie potrzeba do tego kanału. możliwe też ze styki w rozruszniku zaśniedziały.ja tak miałem.na szczęście wyczyszczenie ich pomogło i od 3 lat nie mam z tym problemu.
noto_frugo - Wto Cze 19, 2012 21:24

spróbuje to jakoś ogarnąć dzieki za pomoc