Zobacz temat - [416si] zmiana przodu od civica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [416si] zmiana przodu od civica

junisrover - Nie Cze 24, 2012 21:19
Temat postu: [416si] zmiana przodu od civica
Witam jestem nowy więc pozdro dla wszystkich
mam taki problem kupiłem miesiac temu rovera 416 po stłuczce małej i czeka mnie temont przodu w nim (wymiana maski,błotników,zderzaka,lamp,pasa przedniego) i się zastanawiam czy było by dużym problemem wstawić przód od hondy civic VI ? pytam ponieważ tamten mi się bardziej podoba ;)
pozdro i dzięki za poświęcony czas

bizon - Nie Cze 24, 2012 22:26

junisrover napisał/a:
się zastanawiam czy było by dużym problemem wstawić przód od hondy civic VI

jak i tak wszystko wymieniasz to taka sama robota
junisrover napisał/a:
pytam ponieważ tamten mi się bardziej podoba ;)

na tym forum i tak Ci kazdy poradzi zostawic przod Rovera :D ja tez

junisrover - Nie Cze 24, 2012 22:33

heh przód rovera niby jest ok ale np do rovera nigdzie nie dostane soczewkowej lampy na przód a te lampy mi się bardzo podobaja :D

i po zmianie przodu rover będzie wyglądał wg mnie bardzo ładnie troche inaczej niż wszystkie roverki w sedanie :D

sTERYD - Nie Cze 24, 2012 22:51

a pomyślałeś, że może kiedyś będziesz chciał go sprzedać?
junisrover - Pon Cze 25, 2012 01:47

oczywiście że pomyślałem ale to raczej nie nastąpi tak szybko a jakjuż nastąpi to sprzedam ale na złom jak już nię bedzie się dało nim jeździć, a tak to sprzedać go nie będe chciał ponieważ:
-to "prezent"
-to jest mój pierwszy samochód.(mam18 lat)
-należy do mnie i do rodziny
-jak znudzi sie mi to otrzyma go odemnie moja młodsza siostra jak zda prawko :D
tak więc nie mam się co martwić że nie znajdzie nabywcy :P

[ Dodano: Pon Cze 25, 2012 01:47 ]
chyba że udało by sie wstawić przód od roverka 45 bo też bardzo ładnie wygląda :))

tronsek - Pon Cze 25, 2012 05:53

junisrover napisał/a:
chyba że udało by sie wstawić przód od roverka 45
Uda się, więc wstawiaj przód od R45.
kondzio508 - Pon Cze 25, 2012 07:54

junisrover napisał/a:
chyba że udało by sie wstawić przód od roverka 45 bo też bardzo ładnie wygląda


własnie to jest rozsądna opcja , ja mam rovera 200 w maju po przygodzie z sarną :/ wstawiłem cały przód od 25 i mam nowszy model teraz :)

junisrover - Pon Cze 25, 2012 10:36

a co musiałeś zmieniać żeby wszystko ładnie pasowało ? zderzak, pas przedni,światła, maska i błotniki?
tronsek - Pon Cze 25, 2012 10:54

Maska, błotniki, zderzak, pas przedni, światła, zamek maski
brkzzz - Pon Cze 25, 2012 15:14

junisrover, będzie to dziwnie wyglądać, już tego samochodu nie sprzedasz, a po kpiących reakcjach ludzi pewnie szybko zaczniesz żałować przeróbki.
No ale skoro już się zdecydowałeś, to problemem może być miejsce na chłodnicę, w Civicu jest ona naprawdę malutka.

junisrover - Pon Cze 25, 2012 21:14

ostatecznie juz jak przyjdzie na zmiane przodu to na przód od r45 bo jest też ładny i siostrze się taki podoba, a że ona dostanie go za 3 latka wiec niech już ma :D
nie ma mowy o sprzedaży :D

brkzzz - Pon Cze 25, 2012 23:25

Heh, jaka hierarchia rodzinna :grin:
A Ty tę 400-tkę sam kupiłeś czy też odziedziczyłeś po kimś? (jeśli można spytać)

sTERYD - Pon Cze 25, 2012 23:35

brkzzz, czytałeś w ogóle ten wątek?
brkzzz - Pon Cze 25, 2012 23:43

Dobra, nie doczytałem.
bizon - Sro Cze 27, 2012 12:30

Walnij sobie od 45 ale po lifcie (jesli pasuje, pewnie zaraz ktos sie wypowie bo ja nie wiem). Z tym ze tam wszystko bedzie sporo drozsze
leszczu - Sro Cze 27, 2012 13:09

bizon napisał/a:
Z tym ze tam wszystko bedzie sporo drozsze

Nie dość, że droższe, ale znaleźć kompletny przód nie jest takie proste. :neutral:

HiS - Czw Cze 28, 2012 16:41

Droższe i nie do końca tak jak być powinno, bo jeszcze tylny zderzak do wymiany by to trzymało się kupy.
Swoją droga na prawdę nie wiem po co takie rzeźby do takiego auta. Zamiast elegancko zrobić sobie przód wg oryginalnego projektu. Żal czytać takie pomysły.

bizon - Czw Cze 28, 2012 18:03

HiS napisał/a:
, bo jeszcze tylny zderzak do wymiany by to trzymało się kupy

Do 45 przed liftem tez zderzak, klamki i lusterka. a po lifcie to tylna klapa i pewnie z pol samochodu

junisrover - Pią Cze 29, 2012 06:44

dzięki za opinie i dochodze do wniosku że się chyba zniechęciłem jeśli to aż tyle pracy i tyle gratów kupować :D chyba poszukam od r400 wspawam jak k bóg nakazał i tylko kolorek się zmieni przy okazji usuwania dziór rdzy itp bo ta butelkowa zieleń jest przygnębiająca bo za bardzo prypomina mondeo ;/
bioly - Czw Sty 02, 2014 15:55

Nie chciałem zakładać nowego tematu a podobnego nie znalazłem.
Mam takie pytanie, opłaca się kupić amortyzatory i sprężyny od ZS z przebiegiem 70-100 tys km za 350 zł ?

Markzo - Czw Sty 02, 2014 16:13

Tak ;) odnośnie tego co pisałeś na ssb, amory i sprężyny z 400 są kompletnie inne :)
bioly - Czw Sty 02, 2014 19:18

brać ? ile moze ten zawias wytrzymać ?