Zobacz temat - [R75] dziwne dźwięki podczas skrętów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] dziwne dźwięki podczas skrętów

Black_Eryk - Sro Cze 27, 2012 22:58
Temat postu: [R75] dziwne dźwięki podczas skrętów
Witam
Szukałem po forum ale się nie doszukałem odpowiedzi.

Mam problem podczas skręcania kołami, dochodzi do jakiegoś przeskakiwania/trzasków ( ale to nie są stuki - bardziej jakby coś przeskakiwało na jakiś zębatkach) ale ciężko to zlokalizować gdyż pojawia się to dopiero gdy wracam z dłuższej trasy i tylko w gorące dni gdy jest koło 30 stopni na termometrze. W zimne dni nic nie słychać.
To przeskakiwanie jest słyszalne także podczas postoju, ale gdy temperatura spadnie to i trzaski znikają. Zastanawiam się czy to może być np jakość płynu do wspomagania, albo może maglownica lub łożysko amortyzatora.

Czy ktoś miał podobne objawy?

haszczyc - Sro Cze 27, 2012 23:45

Black_Eryk, a masz te trzaski itp tylko przy włączonej klimatyzacji ?
apples - Czw Cze 28, 2012 09:25

Najprawdopodobniej łożysko Mac Persona. Czytaj http://forum.roverki.eu/v...p=494108#494108
Black_Eryk - Czw Cze 28, 2012 17:27

Klima była wyłączona.

A co do łożysk mc persona :
to czemu tylko gdy jest gorąco lub gdy długo stoję w korku?
Co ma temp. rzędu 30 stopni do takiego zachowania się łożyska?

A co powiecie na płyn od wspomagania?
Czy on może mieć taki wpływ jeśli jest stary?

kris-tofer - Pią Cze 29, 2012 09:29

Black_Eryk, weź kucnij przy przezednim kole, jednym i drugim, a druga osoba przy włączonym silniku niech kręci kierownicą. Ty obserwuj sprężynę jak się naciąga podczas kręcenia kierownicą i potem odbija w swoje miejsce to tak jak apples napisał, że te łożyska do wymiany.
Nie dygaj tu z temperaturą bo to nie ma na nic wpływu, chyba, że chodzi o rozszerzalność metalu w określonych temperaturach, ale fizykiem nie jestem... a Ty widzę jesteś dociekliwy, więc możesz porobić jakieś doświadczenia, pomierzyć temperaturę przy tych łożyskach i dać nam odpowiedź, jeśli kogoś to zainteresuje to przeczyta :)

a ten jeszcze wyjechał z klimą która rzekomo by stukała jak kierownicą kręci :lol:

haszczyc - Pią Cze 29, 2012 10:27

kris-tofer, mi stukała jak kierownicą kręciłem ;) i przypadek był potwierdzony przez parę osób :) ale ok następnym razem nie będę się wypowiadał w tematach gdyż twoje przypuszczenia zawszę są celne :)
kris-tofer - Pią Cze 29, 2012 10:30

ale czym dokładnie powodowane były te stuki w klimatyzacji? jak się ma kręcenie kierownicą do tych stuków?
napisz mi bo warto czegoś nowego się dowiedzieć :)

haszczyc - Pią Cze 29, 2012 10:38

dokładnie przez wiatrak;) kris szukaj w tematach aż znajdziesz :P szukanie nie boli :roll:
kris-tofer - Pią Cze 29, 2012 10:40

co ma wiatrak do kręcenia kierownicą?

daj linka, bo nie chce mi się szukać :)

Black_Eryk - Pią Cze 29, 2012 15:44

Dzięki za pomoc , jak znowu będzie coś przeskakiwać to poproszę kogoś o pomoc i obejżę te sprężyny.