Zobacz temat - [r75] radio harmony - jak wyłączyć funkcje RDS oraz AF?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [r75] radio harmony - jak wyłączyć funkcje RDS oraz AF?

amigojwr - Sob Lip 07, 2012 23:14
Temat postu: [r75] radio harmony - jak wyłączyć funkcje RDS oraz AF?
Witam, na dniach zakupiłem transmiter fm, żeby mieć możliwość słuchania mp3 w aucie.

Mój problem polega na tym, że gdy ustawiam taką samą częstotliwość w transmiterze i radiu po około 30 sekundach muzyka z transmitera przeskakuje na jakąś stację radiową - samoczynnie. Wyczytałem na googlach, że powodem są włączone funkcje w radiu, głównie AF (autofind), RDS itp. Jak wyłączyć te funkcje? Radioodtwarzacz oryginalny, rover'owski: Harmony.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam! :wink:

kranik01 - Sob Lip 07, 2012 23:20

amigojwr napisał/a:
Jak wyłączyć te funkcje?


Musisz przytrzymać klawisz "i" :wink:

amigojwr - Nie Lip 08, 2012 12:57

Z tego co wiem funkcja "i" - to komunikaty o warunkach drogowych i wiadomościach. Mi chodzi raczej o funkcję "AF" (autofind), która powoduje przełączenie muzyki z transmitera na stacje radiową, wyszukuje najbliższą czystą częstotliwość.

Jak naciskałem "i" to pojawiał się i znikał napis: "TRAFFIC". Czy z nim czy bez niego muzyka z transmitera po kilku sekundach samoczynnie przełączała się na stacje radiową. Ja ten przycisk tylko naciskałem, a trzeba go przytrzymać, tak? Czy to rozwiąże mój problem?

pozdr.