Zobacz temat - [Rover400] Brak rozruchu, nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover400] Brak rozruchu, nie odpala

baczo19 - Pon Lip 09, 2012 06:32
Temat postu: [Rover400] Brak rozruchu, nie odpala
Witam, piszę ponieważ mam problem z autem, a mianowicie. Przekręcam stacyjkę, kontrolki się zapalają, pompę słychać. Przekręcam na zapłon, a tam echo. Brak ruchu tłoków, w ogóle nie kręci. Czy może to być elektromagnes ? Czy raczej rozrusznik cały ? Pozdrawiam.
tronsek - Pon Lip 09, 2012 06:48

Na początek sprawdź masę. Rozumiem, że akumulator masz dobry.
gregor13 - Pon Lip 09, 2012 07:59

Być może zaśniedział kabelek przy rozruszniku. Zdejmij obudowę filtra powietrza i pod nią będziesz miał rozrusznik i kabel na wsuwkę. Przerabiałem to kiedyś.
ADI-mistrzu - Pon Lip 09, 2012 08:22

A nikt nie zapytał się podstawowej rzeczy:
Zapala się dioda po środku licznika? Pomiędzy obrotomierzem z prędkościomierzem? Może IMMO Ci się uzbroiło o którego istnieniu nie masz pojęcia. :wink:

tronsek - Pon Lip 09, 2012 08:30

ADI-mistrzu napisał/a:
Może IMMO Ci się uzbroiło o którego istnieniu nie masz pojęcia. :wink:
To powinno piszczeć po przekręceniu kluczyka w poz. II
ADI-mistrzu - Pon Lip 09, 2012 10:52

Niby tak, ale może ma coś kombinowane z IMMO.
Może niech autor się wypowie, czy mu kiedyś piszczało IMMO.

baczo19 - Pon Lip 09, 2012 18:10

Dlaczego z góry zakładasz że nie mam pojęcia o istnieniu IMMO w samochodzie ? Piszczało, lampka nie wiem czy świeci, sprawdzę za jakąś godzinę.

[ Dodano: Pon Lip 09, 2012 18:10 ]
Dzięki Panowie, była to masa, kabel się przerwał i tylko się opierał o kleme. Pozdrawiam

Fauster - Czw Lip 12, 2012 19:08

witam podpinam się do tematu mam podobny problem prawdopodobnie rozrusznik. mianowicie nie kreci co jakis czas. Gdy dostaje mlotkiem pare mocniejszych to lapie, aczkolwiek nie zawsze. Immo jest ok zawsze sie swieci.
Pytanie z mojej strony czy musze wymieniac caly rozrusznik czy ewentualnie kupic zamiennik i oddac do regeneracji ? (auto potrzbene jest 7 dni w tygodniu)

(R45 1.6 16v 2000r)

P.S.

czy mógłbym prosić o polecenie kogoś w krakowie kto by to ogarnął, raczej słaby ze mnie mechanik.

haxigi - Czw Lip 12, 2012 20:45

Fauster, a sprawdzałeś przekaźnik rozrusznika ?
Fauster - Czw Lip 12, 2012 22:18

nic nie sprawdziłem bo nie ogarniam za bardzo ;d
sTERYD - Czw Lip 12, 2012 23:07

zerknij tu:
http://www.roverki.pl/zro...ch-serii-k.html

haxigi - Czw Lip 12, 2012 23:58

Fauster napisał/a:
nic nie sprawdziłem bo nie ogarniam za bardzo ;d


jak podniesiesz maskę to po prawej blisko szyby masz przeważnie 3 kostki (2 żółte i 1 czarną, albo inne kolory jak już wymieniane były). Ta środkowa to przekaźnik rozrusznika, zamień miejscami kostki i sprawdź czy kręci.

P.S opis na podstawie 420 di :P