Zobacz temat - [r 200 vi 99'] Alarm sam się włącza i wyłącza :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 200 vi 99'] Alarm sam się włącza i wyłącza :)

wcinek - Pon Lip 09, 2012 07:38
Temat postu: [r 200 vi 99'] Alarm sam się włącza i wyłącza :)
Przekopałem całe forum i mój przypadek jest inny więc...

Może na początek powiem, że mechanik w związku z wymianą rozrządu wyjmowal akumulator.

5 dni po w/w wymianie tj. wczoraj zaparkowalem samochód na osiedlu. Po około godzinie postoju słysze alarm, wychodze na balkon i słysze kurcze swojego roverka, ale pewnien jestem na 99 % bo auta stoja w odległosci 1 metra i r 200 vi jak sie drze to nie mruga, a ja nie mam echolokacji w uszach zeby zlokalizować z odległosci 100 metrów czy to moje auto czy nie. Nagle alarm się wylączyl. Otworzyłem auto, sprawdzilem wszystkie drzwi i zamknąłem. Pomyslalem sobie ze to jednak nie rower. Godzina 23:40 znowu wyje alarm, wychodze na balkon - wylaczyl się, za 20 minut znowu alarm - spodnie ubralem na d*** i ide, oczywiscie zanim doszedlem to alarm juz sie wylaczyl, ale cala społecznośc spółdzielni mieszkaniowej obudzona i wzrokiem spogladaja na mnie i na roverka :) Przestawilem auto w inne miejsce - dodatkowo otworzylem bagażnik i maske. Do rana spokój.

Mało prawdopodbne aby to nie był rover bo wszystkie auta do okoła to nowe bryki i pewnie by świeciły jak choinka.

Czy jest możliwe aby alarm sam się aktywował i wyłaczał ?- cała sytuacja trawała nie dłużej niz po 20 sekund. Jesli tak to jaka może być przyczyna?

tronsek - Pon Lip 09, 2012 07:44

wcinek napisał/a:
Czy jest możliwe aby alarm sam się aktywował i wyłaczał ?
Alarm się włącza i po ok. 30sek. wyłącza, więc to normalne. Do sprawdzenia krańcówki, także w zamku maski i klapy bagażnika.
Czy po zamknięciu auta dioda alarmu działa poprawnie ??

wcinek - Pon Lip 09, 2012 08:02

Po zamknięciu zamka dioda zaczyna b. szybko mrugać po czym ustaje i mruga normalnie.
ADI-mistrzu - Pon Lip 09, 2012 08:25

Szybkie mruganie oznacza uzbrojenie IMMO i i alarku, pulsowanie zaś gotowość/czujność.
wcinek - Pon Lip 09, 2012 08:36

tronsek napisał/a:
Do sprawdzenia krańcówki, także w zamku maski i klapy bagażnika.


Sprawdzić tzn?

tronsek - Pon Lip 09, 2012 08:54

Cytat:
Sprawdzić tzn?
Czy wszystko jest :ok: Przeczyścić, poprawić mocowania itp.
Kozik - Pon Lip 09, 2012 09:28

wcinek, no i oczywiście sprawdzić wiązkę tylnej klapy bo tam lubią się kabelki łamać i takie jaja robić, że raz styka raz nie, u mnie było tak że jak wiatr wiał to mi się alarm włączał ;) przez połamane kabelki w przelotce tylnej klapy
rovek - Pon Lip 09, 2012 13:23

Jeszcze sprawdź mase od akumulatora do karoserii, przy odłączaniu aku lubi sie przełamać.