Zobacz temat - [R75] Gumy usztywniające zawieszenie vs sprężyny sportowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Gumy usztywniające zawieszenie vs sprężyny sportowe

Black_Eryk - Sro Lip 11, 2012 21:14
Temat postu: [R75] Gumy usztywniające zawieszenie vs sprężyny sportowe
Mam pytanko co lepiej zrobić - wymienić sprężyny na SPRĘŻYNY SPORTOWE MTS 30/30, czy może lepiej założyć jakiś dziwny wynalazek typu Gumy usztywniające zawieszenie.

Doradzicie coś??

Dzięki za pomoc

marcin316 - Czw Lip 12, 2012 08:23

O gumach to najlepiej zapomnij. Już lepiej auta malować zwykłą farbą renowacyjną za pomocą wałka niż taki badziew wkładać w zawieszenie ;)

Chcesz usztywnić auto czy obniżyć? Nie powiedziałeś co chcesz osiągnąć...

Boncky - Czw Lip 12, 2012 09:48

dokładnie, jaki ma być efekt? sprężyny oczywiście, ale raczej na nich się nie skończy jak chcesz wrc robić:)
Black_Eryk - Czw Lip 12, 2012 21:12

Zależy mi na usztywnieniu zawieszenia, nie koniecznie na obniżaniu, ale nie wiem co zakupić - bo zwykłe sprężyny zbyt mocno bujają autem na koleinach i zakrętach.

Dlatego proszę Was o poradę.

Już wcześniej pisałem posta na temat utwardzenia zawieszenia le nikt mi nic sensownego nie poradził. Jeśli trzeba mogę je obniżyć o 3 cm, nie wymaga to stosowania amortyzatorów sportowych, o które ciężko lub może wcale ich nie ma. A tak czy siak sprężyny muszę wymienić dla tego muszę podjąć decyzję czy standardowe , czy obniżone.

[ Dodano: Czw Lip 12, 2012 21:10 ]
WRC z tego nie robię , ja tym autem robię 150km dziennie.

[ Dodano: Czw Lip 12, 2012 21:12 ]
Pytanie jeszcze jedno czy np. te sprężyny MTS - starczą na kilka lat??

marcin316 - Czw Lip 12, 2012 21:59

A może poszukać od ZT? Jeśli ktoś miał do czynienia to niech się wypowie.

Nowe sprężyny powinny wystarczyć na bardzo długo. Wystarczy powiedzieć że większość aut jeździ do osiągnięcia pełnoletności na tych, które zamontowano im w fabryce ;)

Jeśli założyłbyś gumy to zawieszenie nie stałoby się twardsze a jedynie zmniejszyłby się jego skok.

Black_Eryk - Wto Lip 17, 2012 22:30

A ma ktoś założone sprężyny od ZT w R75??
Czy jak się założy takie sprężyny , to amortyzatory mogą być te co do R75??

Okazało się że nie mają sprężyn sportowych MTS 30/30 do 2.0V6 - tylko do 1.8 i stwierdzili że nie spasują gdyż silnik jest cięższy.....