Zobacz temat - [Mg ZR 160 ]dziwny osad w zbiorniczku plynu chlodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Mg ZR 160 ]dziwny osad w zbiorniczku plynu chlodniczego

mgzr160 - Czw Lip 12, 2012 00:51
Temat postu: [Mg ZR 160 ]dziwny osad w zbiorniczku plynu chlodniczego
Witam . Otoz zagladam do zbiorniczka plynu chlodniczego a tu zdziwko otoz zbiorniczek pokryty jest bokami takim dziwnym osadem a sam plyn jest czysty taki jaki wlalem wylalem plyn umylem zbiorniczek i zalalem od nowa plynem i po okolo tygodniu znowu jest pokryty na bokach tym dziadostwem wrzucam zdjecia powiedzcie mi co to ? pod korkiem wlewu oleju nie ma nic jest czysty . O co chodzi ?
zibik21 - Czw Lip 12, 2012 07:36

To walnieta uszczelka pod glowica ,mialem to samo
sobrus - Czw Lip 12, 2012 07:58

Tak, to niestety jest HGF.

Długo masz auto? Możliwe ze po poprzedniej naprawie uszczelki układ został źle przepłukany.
Jednak jeżeli wcześniej tego nie było, to niestety czeka Cie naprawa.

Oprócz tego osadu na ściankach zbiorniczka, dokladnie w miejscu styku powierzchni płynu ze ścianką, powinna być "czarna nitka" z oleju.

marcinmarcin - Czw Lip 12, 2012 11:16

Jak jesteś z Łapanowa to najlepiej rób to u Pawła Midowicza w Krakowie. Ja właśnie niedawno odebrałem swoje auto od niego i wszystko działa perfekcyjnie - wkręca się do odcinki, nie szarpie, nie przegrzewa się, a historii zrąbanych VVC po HGFie, naprawianych w stodole jest na forum multum.
Bumelant - Czw Lip 12, 2012 12:58

marcinmarcin napisał/a:
Jak jesteś z Łapanowa to najlepiej rób to u Pawła Midowicza w Krakowie. Ja właśnie niedawno odebrałem swoje auto od niego i wszystko działa perfekcyjnie - wkręca się do odcinki, nie szarpie, nie przegrzewa się, a historii zrąbanych VVC po HGFie, naprawianych w stodole jest na forum multum.


+1

mgzr160 - Czw Lip 12, 2012 17:42

marcinmarcin powiedz mi jaki to bedzie mnie czekal koszt naprawy? i jezdzic z tym jeszcze czy oddac odrazu?
sobrus - Czw Lip 12, 2012 18:40

Lepiej zrobić to szybko, bo olej w układzie chłodzenia niszczy go.
A koszt od 800zł w górę, im dłużej zwlekasz tym pewnie więcej.

Bumelant - Pią Lip 13, 2012 11:41

Rób od razu i nie jeździj. Obczaj PW