Zobacz temat - [400] 1.4 16v akumulator problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [400] 1.4 16v akumulator problem

adams91 - Nie Lip 15, 2012 11:38
Temat postu: [400] 1.4 16v akumulator problem
Witam mam taki problem dziewczyna zostawila na swiatlach samochodnstal okolo 4 godzin i zauwazylem ze akumulator spuchl troche i jak mierzylem miernikiem to mal 2.5v a poodlaczeniu klem powoli wzrastalo do okolo 10v ale jak podlaczam kleme to spowrotem spada na 2,5 i nawet zegarek nie chce sie zaswiecic;/ wiem ze akumulator do utylizacji ale gdzie sie zrobilo zwarcie i trzyma?? czy mi sie tylko wydaje ze jestgdzies zwarcie?? pomocy do jutra musi chodzic
tronsek - Nie Lip 15, 2012 11:44

Nie koniecznie musi być zwarcie w instalacji. Akumulator miał już dość i to zostawienie na światłach wykończyło go na "amen". Wymień aku i powinno być po sprawie.
adams91 - Nie Lip 15, 2012 12:39

wiac takbylemprzed chwila i pokazal 11.5v i swiecily sie kontrolki ale nie zakrecil podlaczylem pod ladowanie za godzine sprawdze czy zapali a tak apropo jak rozpoznac czy akumulator jest zelowy?? bo i siebie nie znalazlem korkow zeby sprawdzic elektroit byly niby dwie zasplepki ale jak by bylu tylko atrapa bo po kawalku sie odrywaja dodam ze aku to WARTA
polofix - Nie Lip 15, 2012 22:08

adams91 napisał/a:
wiac takbylemprzed chwila i pokazal 11.5v i swiecily sie kontrolki ale nie zakrecil podlaczylem pod ladowanie za godzine sprawdze czy zapali a tak apropo jak rozpoznac czy akumulator jest zelowy?? bo i siebie nie znalazlem korkow zeby sprawdzic elektroit byly niby dwie zasplepki ale jak by bylu tylko atrapa bo po kawalku sie odrywaja dodam ze aku to WARTA

naładuj, być może będzie aku dobry. żelowego to raczej nie masz. to jest bezobsługowy akumulator.

truten23 - Nie Lip 15, 2012 22:23

Kolego, tylko wymiana... Ale jeśli chce Ci się bawić, to rozładuj go ponownie. Potem zacznij ładować niskim prądem, tak z 1-1,5A. Ale to trochę zajmie. Musisz się przygotować się na jakieś 2 doby co najmniej. Jeśli Ci to pomoże to może podziała jeszcze trochę ten akumulator. :razz:
adams91 - Nie Lip 15, 2012 22:38

wiec tak podladowalem go godzinke i udalo sie odpalic sam ladowanie pokazalo 13.5v pojezdzilem z 15 min zeby jeszcze chcwile sie podladowal i stal gdzies okolo 4 godziny i aku pokazuje ze ma 12.40v wiec na razie wstrzymam sie z wymiana moze jeszcze troche pochodzi:) dodam ze w zime jak bylo -28 krecilem im z pol godziny i sam nie odpalal bo cos w nim zamarzlo ale aku po sprawdzeniu ile dalej ma pokazywal 12v:)
truten23 - Pon Lip 16, 2012 00:19

Jeśli tak, to dobrze. Sprawdź jak chodzi. Jeśli okaże się że nie trzyma jak trzeba, to rozładuj go i naładuj małym prądem, powinno pomóc :grin:
adams91 - Pon Lip 16, 2012 14:56

dzisiaj sprawdzalem na zgaszonym przy wlaczonym radiu pokazywal 12.65v ale pewnego dnia zejde i nie odpale bo alarm go w nocy rozladuje wyjac:)
bizon - Pon Lip 16, 2012 15:07

adams91 napisał/a:
nie odpale bo alarm go w nocy rozladuje wyjac:)

predzej wyjdziesz wylaczyc wycie niz Ci sie od tego rozladuje

adams91 - Wto Lip 17, 2012 20:31

mam za daleko zeby do niego isc a zazwyczaj wyje w nocy:)