Zobacz temat - [R420 SDI '99] Nierowne obroty, dlawienie, szarpanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 SDI '99] Nierowne obroty, dlawienie, szarpanie

maciejliwak - Wto Lip 17, 2012 20:11
Temat postu: [R420 SDI '99] Nierowne obroty, dlawienie, szarpanie
Witam,
Od jakiegos czasu zmagam sie z nastepujacym problemem:
w przedziale obrotow 1700 - 2000 (choc ostatnio zauwazylem ze ten przedzial sie powieksza) podczas jazdy daje sie odczuc szarpanie (dlawienie) glownie jesli staram utrymac sie jedna wartosc obrotow. Przy docisnieciu pedalu gazu szarpania nie sa juz tak odczuwalne jednak co jakis czas samochod jakby traci moc i po mocnym szarpnieciu znow jest ok. Nie wiem czy to istotne ale jesli np dojezdzam do skrzyzowania na luzie to daje sie odczuc nierowna prace silnika i dopiero przy zatrzymaniu jego praca jako tako sie stabilizuje (choc przy dluzszym postoju od czasu do czasu silnik wchodzi w nierowne obroty). EGR mam zaslepiony, gruszka z zaworkiem wymieniona na nowa... Jaka moze byc przyczyna takiej pracy silnika??
Prosze o pomoc

bizon - Wto Lip 17, 2012 20:22

a wastegate kontrolowales czy chodzi lekko?
maciejliwak - Wto Lip 17, 2012 20:27

nie,a jak to skontrolowac??
monia - Wto Lip 17, 2012 21:06

Tu masz przetłumaczone "z polskiego na nasze" http://forum.roverki.eu/p...t=60801&start=0

U mnie podobne objawy powodowała wiązka przewodów pod plastikową pokrywą silnika (przewody były kombinowane i nie wytrzymywały drgań tej pokrywy, tak więc pokrywę ściągnęłam, przewody poprawiłam i było :ok: )

plemaster - Sro Lip 18, 2012 21:51

Zacznij może od wybłyskania błędów...tak jak koleżanka wcześniej pisała bardzo możliwe że to wiązka przewodów (szczególnie trzeba sprawdzić kostkę znajdującą się pod przewodami od IC) miałem to samo i właśnie brudna kostka która nie łączyła była winna.
monia - Czw Lip 19, 2012 15:43

plemaster, co prawda Moderatorem nie jestem, ale proponuję poprawienie posta. Byłabym wdzięczna za uwzględnianie płci użytkowników Forum w swoich wypowiedziach.

Pozdrawiam
Monika.

maciejliwak - Sob Lip 21, 2012 21:08

Dziś wkońcu po zapracowanym tygodniu miałem chwile czasu by troche pogrzebac przy samochodzie i wykorzystac wasze wskazowki. Potraktowalem praktycznie chyba wszystkie kostki WD40...wybralem sie na jazde testowa i... chyba wkoncu po prawie roku pozbylem sie problemu!!! Dziekuje za pomoc :)
plemaster - Nie Lip 29, 2012 15:16

monia53000, Bardzo cię przepraszam...wszystko już poprawione :)