Zobacz temat - [R75] Czy to o czymś świadczy?: Foto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czy to o czymś świadczy?: Foto

siekiera - Czw Lip 19, 2012 20:59
Temat postu: [R75] Czy to o czymś świadczy?: Foto
Wiec gdy auto stoi jakis czas w zbiorniczku poziomującym sa takie białe plamki.... gdy pojade kawałek stane odkręce jest ok..... Czy to moze byc przyczyna tego ze plyn jest stary jak te auto?


Z góry dziekuje za pomoc....

apples - Czw Lip 19, 2012 22:38

siekiera napisał/a:
zbiorniczku poziomującym
Co to takiego?
flapjck1 - Czw Lip 19, 2012 23:05

wyrownawczym

mi to na oliwe wyglada, jaki to silnik?

apples - Czw Lip 19, 2012 23:27

flapjck1 napisał/a:
wyrownawczym
Czego? O co wam chodzi bo nie kumam :/
franki01 - Pią Lip 20, 2012 02:08

Autorowi chodzi o zbiorniczek wyrównawczy układu chłodzenia
mocu - Pią Lip 20, 2012 09:54

wygląda to na majonez. Możesz mieć małe uszkodzenie np uszczelki pod głowicą i dostaje się olej. Równie dobrze może to być pozostałość oleju po wcześniejszej awarii uszczelki. Postaraj się zebrać ten majonez jakąś bibułą albo szmatką i obserwuj, czy znowu się pojawia. A w oleju nie robi się na bagnecie podobne mleko? Masz ubytki oleju?
xROnx - Pią Lip 20, 2012 11:51

Nie koniecznie. A robisz często krótkie odcinki np po mieście? Bo tak czasami się dzieje jak robisz krótkie odcinki silnik nie dogrzewa się całkowicie.
kranik01 - Pią Lip 20, 2012 12:24

Kiedyś w lanosie miałem takie nienaturalne borygo po nalaniu uszczelniacza do układu chłodzenia.
Pieta - Pią Lip 20, 2012 12:26

xROnx napisał/a:
Nie koniecznie. A robisz często krótkie odcinki np po mieście? Bo tak czasami się dzieje jak robisz krótkie odcinki silnik nie dogrzewa się całkowicie.


W takim przypadku raczej majonez pojawi się pod korkiem wlewu oleju nie w zbiorniku wyrównawczym.

mimo66 - Pią Lip 20, 2012 14:17

Nie raczej, a na pewno pod korkiem wlewu oleju będzie takie masełko.

Kiedyś teściu zalał w Golfie do układu chłodzenia olej silnikowy :mrgreen: , mimo bardzo wielu prób mycia całego układu itd. cały czas były widoczne jakieś szare/białe plamki w płynie chłodzącym.
Wynikało to chyba z tego że płukał przy użyciu detergentów i innych wynalazków.

Przyglądaj się olejowi czy nie zmienia koloru na kakaowy.

siekiera - Pią Lip 20, 2012 16:00

jak go kupilem to musialem dolac 2.,5 litra oleju i troche przelalem bo jest zakryty caly plastik na bagnecie musze troche sposcic ale chyba nic sie nie stanie nie?
narazie to jazd tylko po miescie jak gdzies pojade i na cielym odkrece to tego nie ma wiec co myslicie? ale jak by to uszcelka byla to by kopcil nie?

mimo66 - Pią Lip 20, 2012 17:09

Musiałeś dolać 2,5 litra oleju?
To kto był poprzednim właścicielem? Jakieś antytalencie techniczne?

Objawy walniętej uszczelki w największym skrócie to:
bąbelki na włączonym silniku w zbiorniku wyrównawczym, po za tym szybko uciekający płyn chłodzący.
Ekstremalnie to słodkie spaliny.

Nadmiar oleju nie jest dobry dla silnika. Olej w takich przypadkach lubi wyciekać przez uszczelniacze, a po drugie konstruktorzy musieli mieć jakiś powód umieszczając na bagnecie "max" w tym miejscu w którym się znajduje, a nie w innym.

Na wszelki wypadek spuść ten nadmiar dla świętego spokoju.
Roboty na 5min, a o ile spokojniejszy sen.

siekiera - Pią Lip 20, 2012 17:23

Dokladnie tym samochodem jezdzily 4 kobiety hehe wiec rozumiesz:) czyli co mam wlaczyc silnik i odkrecic zbiornik czy jak? zeby sprawdzic czy jest ok dziekuje bardzo za iformacje od was
ENU - Sob Lip 21, 2012 02:58

Wyrównaj poziom oleju bo wydmucha Tobie uszczelniacze i sprawdzaj poziom oleju czy nie ubywa. Jak ubywa i kolor płynu chłodzącego przypomina kawę z mlekiem to masz może uszkodzoną uszczelkę pod głowicą i olej ucieka do układu chłodzenia choć powinno być odwrotnie ze względu na wyższe ciśnienie w układzie chłodzenia .

Majonez może być tylko pod korkiem co spowodowanie jest małymi przebiegami.Woda w zbiorniku wyrównawczym powinna być czysta (posiadać kolor wlanego płynu chłodniczego)

Chyba że niewiasty kiedyś się pomyliły i dolały trochę oleju nie do tego zbiornika :mrgreen:

siekiera - Sob Lip 21, 2012 10:04

kolor jest plynu jest jak woda moze tam jest woda :( tylko sa te biale plamki jak chwile jade i odkrece to juz ich nie ma
mimo66 - Sob Lip 21, 2012 11:12

Wylej to całe świństwo.
Przepłucz kilka razy czystą wodą.
Zalej płynem do chłodnic, odpowietrz (opis na forum) , wyrównaj stan oleju (może wymień filtr i olej?) :mrgreen: i jeździj.

siekiera - Sob Lip 21, 2012 11:55

W Poniedzialek jade do mechanika do Puszczykowa bo jeszcze mi leci olej miedzy skrzynia a silnikiem nie wiem czy to z skrzyni czy silnika ale mam nadzije ze to jakis zimering czy cos
mimo66 - Sob Lip 21, 2012 12:38

Daj znać po wszystkim co to były za usterki i czy wszystko ok.