Zobacz temat - [R75] Problem z centralnym zamkiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z centralnym zamkiem

TOM3K - Pią Lip 20, 2012 15:59
Temat postu: [R75] Problem z centralnym zamkiem
Witam wszystkich :)
Od kilku dni jestem posiadaczem Rovera 75 2.0 cdti tourer. Mam nadzieję, że będę tu zaglądał częściej w charakterze udzielającego porady, ale dziś muszę stanąć po tej drugiej stronie ;p
Otóż problem mam z centralnym zamkiem, a mianowicie drzwi nie otwierają mi się z pilota - jest tylko dźwięk, jakby wszystko otworzyło się normalnie, ale drzwi nadal są zamknięte. Przy próbie przekręcenia kluczykiem otwierają się tylko drzwi kierowcy. Dodam jeszcze, że bagażnik otwiera się normalnie z pilota bez problemu.
Przy okazji jeśli mógłbym prosić o podpowiedź, gdzie znajdę schemat elektryczny do swojego autka to byłbym wdzięczny.

pazdzi0h - Pią Lip 20, 2012 17:00

jedno nacisniecie lub przekrecenie raz kluczyka to otwarcie tylko drzwi kierowcy, drugie nacisniecie/przekrecenie otwarcie reszty drzwi, sprawdz najpierw to :) jezeli ktores sie nie otwieraja to allegro i zakup uzywanego zamka ceny 70-100zl, silniczki jak dla mnie ciezko jest przelozyc, wiec dlatego pisze o zakupie drugiego zamka
TOM3K - Pią Lip 20, 2012 19:18

Problem właśnie w tym, że nawet drzwi kierowcy nie otwierają się z pilota. Kluczyk otwiera natomiast tylko kierowcy. Próbowałem kręcić kilka razy pod rząd, też nie daje to efektu na resztę drzwi.
Jakby co, to schematy udało mi się już znaleźć... (co samo w sobie nie rozwiąże jednak problemu :P )

roverss75 - Pią Lip 20, 2012 19:47

otwórz okno , zamknij auto i po czynności otwarcia spróbuj otworzyć klamką od wewnątrz, jak da radę tzn. silniczki zamków umarły,
apples - Pią Lip 20, 2012 20:09

TOM3K, Temat zamykam.

Odpowiedź na Twoje pytanie jest w TYM temacie. Następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam
apples