Zobacz temat - [i] Czy opłacalna jest wymiana automata na manual i jak? [i]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [i] Czy opłacalna jest wymiana automata na manual i jak? [i]

Robert8610 - Pon Lip 23, 2012 15:24
Temat postu: [i] Czy opłacalna jest wymiana automata na manual i jak? [i]
Witam mam pytanko odnośnie przełożenia skrzyni manualnej w miejsce automatycznej w R 75.
Czytając inne opisy opinie innych właścicieli R 75 którzy mieli problem z automatem doszedłem do wniosku że przez mechaników mam teraz zepsutą skrzynię automatyczną, gdyż wymienili mi olej w skrzyni na olej nie fabryczny i najprawdopodobniej uległy uszkodzeniu jakieś tarczki i koszt naprawy jest duży a chciałbym tego uniknąć.
Posiadam Anglika na części z tym samym silnikiem lecz z tą różnicą że mój to automat a anglik manualny. Potrzebuję opinii kogoś kto się na tym zna. Jak wygląda przekładka, zamiana skrzyni automatycznej na manualną czy dużo jest z tym roboty i czy trzeba majstrować coś przy elektronice? wymiana komputera? przełożenie sprzęgła czy jeszcze jakieś inne czynności trzeba wykonać??
Z góry dziękuję za porady

rafalmis1 - Pon Lip 23, 2012 16:59

Ale objawy zepsucia jak piszesz, pojawiły się od razu po zmianie oleju? Czy dużo później?
Robert8610 - Pon Lip 23, 2012 17:18
Temat postu: [i] Wymiana skrzyni automatycznej na manualną [i]
No właśnie objawy pojawiły się trochę później po kilku miesiącach. Wracałem z Wrocławia i kiedy zjechałem z autostrady przed Żarami na trzecim biegu zaczął mi szarpać a na innych biegach jechał prawie normalnie trochę jakby czasami przeciągał zmianę biegów. 3 km przed domem na przejeździe kolejowym gdy dostał wstrząsu biegi uciekły i nie było żadnego. Siostra mnie zaholowała do domu i na podwórku do przodu jechał a do tyłu tak jakby wrzucił bieg obroty do góry a on stał w miejscu. Podpowiadali mi żebym wymienił olej i tak też dzisiaj zrobiłem. No i po wymianie do przodu jedzie ale jakby był słabszy a wstecznego brak. Nawet jak dam na neutral to nie idzie go pchnąć do tyły ale do przodu bez problemu. Nie wiem co mam robić bo naprawa automatów zazwyczaj jest kosztowna i dlatego chcę zmienić na skrzynie manualną i znajomy mechanik mówi że wstępnie za jakieś 800zł może mi to zrobić.
Podpowiedzcie co mam zrobić?
A i jeszcze jedno raz wymieniłem olej w skrzyni i po nie długim czasie wężyk który idzie do chłodnicy olejowej skrzyni wysunął się z obejmy i mechanik zabezpieczył ją obejmą i zalał jak mi powiedział olejem niższej jakości aby sprawdzić czy skrzynia ruszy no i po tej naprawie skrzynia się sypnęła.

tronsek - Pon Lip 23, 2012 17:40


Moderator tronsek informuje

Robert8610! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji