Zobacz temat - [R75] Demontaz kolektora...pomoc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Demontaz kolektora...pomoc

siekiera - Sro Lip 25, 2012 18:29
Temat postu: [R75] Demontaz kolektora...pomoc
Nie wiem jak zdjąć kolektor ssący by wsadzic jedna rurke od odmy ta malutka co wchodzi w srodek prawie kolektora dzis odkrecilem sroby,dolot rurki kable i nic rusza sie ale nie moge go zdjac co zrobic prosze o pomoc bo przez to strasznie syczy i pewnie wiecej pali
gacek189 - Sro Lip 25, 2012 18:38

Jeśli wszystko odkręciłeś to szarpnij go i musi zejść
siekiera - Sro Lip 25, 2012 18:52

no wloasnie kolebie mi sie w przod tyl i nic :( (( moze nie wszytko zdemontowalem mozesz mi napisac co mam dokladnie zrobic basz jakies fotki"? Boo juz naprawde jestem bliski wystawieniu auta na aukcje;(
Aragorn - Sro Lip 25, 2012 21:41
Temat postu: Re: [R75] Demontaz kolektora...pomoc
siekiera napisał/a:
Nie wiem jak zdjąć kolektor ssący by wsadzic jedna rurke od odmy ta malutka co wchodzi w srodek prawie kolektora dzis odkrecilem sroby,dolot rurki kable i nic rusza sie ale nie moge go zdjac co zrobic prosze o pomoc bo przez to strasznie syczy i pewnie wiecej pali


...ale nie trzeba zdejmować kolektora, ja kilka razy profilaktycznie czyściłem te rurki i ich zdjęcie i założenie to 5 minut, po prostu się je wypina i po sprawie

siekiera - Sro Lip 25, 2012 22:34

musze napewno ta rurka jest za głęboko ze ledwo mi tam palec wchodzi
rafalmis1 - Sro Lip 25, 2012 23:56

nie odkręciłeś śrubek za kolektorem, których nie idzie zauważyć. Na zdjęciu masz na czerwono od jakiego miejsca paluszkiem jechać za kolektor aż natrafisz na śrubkę 8mm
siekiera - Czw Lip 26, 2012 23:56

Przy odkrecaniu urwalem z tylu te gumy co sa w kolektorze z tylu jak pokazales mi na zdjeciu krecilem sroba na tej blaszce i gumy sie zerwaly i teraz nic tam nie mam i pytanie czy tak moge smigac ewentualnie gdzie to dostac czy sie da wogle?
rafalmis1 - Pią Lip 27, 2012 00:06

o tym mówisz??
siekiera - Pią Lip 27, 2012 00:08

dokladnie