Zobacz temat - [R420] Dmuchawa wieje "po angielsku" :/
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Dmuchawa wieje "po angielsku" :/

harpagon83 - Sro Lip 25, 2012 22:22
Temat postu: [R420] Dmuchawa wieje "po angielsku" :/
Witam! Mam problem i potrzebuję w miarę szybkiej i oczywistej odpowiedzi :d Otóż, zajechała mi się dmuchawa nawiewu i nabyłem na szrocie jakąś pasującą od Hondy (made in Japan). Po zamontowaniu ku mojemu zdziwieniu dział, wirnik się kręci ale chyba w drugą stronę bo nawiewu nie ma:/ Czy mogę to jakoś naprawić np. przekładając kabelki w kostce? I czy ta operacja ma w ogóle sens czy lepiej kupic oryginał europejski Valeo??
tronsek - Sro Lip 25, 2012 22:34

Prawdopodobnie w anglikach łopatki są skierowane w drugą stronę i zamiana kabelków na niewiele się zda. Lepiej poszukaj wersję europejską.
harpagon83 - Sro Lip 25, 2012 22:42

No właśnie, dzięki, zapomniałbym, rzeczywiscie łopatki są dość wygiete w jedną stronę, chyba że wcześniej działał na angliku i zmiana przywróci nawiew do normy:D

Sprawdziłem, łopatki kręcą sie w dobra stronę zatem mam dmuchawę od angola :/

sTERYD - Czw Lip 26, 2012 00:01

to może przełóż swój wirnik na ten angielski silniczek.
harpagon83 - Czw Lip 26, 2012 10:32

Wirnika nie da się przełożyć, próbowałem. Jednak zamieniłem styki + z - w kostce i dmuchawa działa, co prawda szału nie ma, ale nawiew jest. Na 4 poziomie chodzi jak wcześniej na 3, jakoś da się przeżyć :mrgreen: .