Zobacz temat - [Freelander]Sworzeń przedniego wahacza i stuki w zawieszeniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander]Sworzeń przedniego wahacza i stuki w zawieszeniu

yaroo - Czw Lip 26, 2012 12:53
Temat postu: [Freelander]Sworzeń przedniego wahacza i stuki w zawieszeniu
Witam,
Podczas ruszania i skrętów w prawo coś stuka w przednim zawieszeniu. Czy prawidłowe są moje podejrzenia, że przyczyną stuków jest zużyty sworzeń wahacza w prawym kole? Czy można go wymienić we własnym zakresie? Czy trzeba demontować wahacz, czy da się tego uniknąć? Jaki jest tryb postępowania? Informuję, że wymieniłem klocki hamulcowe, gumy stabilizatora i wymontowałem i sprawdziłem łączniki stabilizatorów - żadnych luzów nie stwierdziłem. Na szarpakach też nic nie wyszło. Może jakiś inny podzespół może jest odpowiedzialny za stuki? Proszę o poradę.

SyntaX - Czw Lip 26, 2012 15:50

Jeśli stuka przy skręcie w prawo to bardzo prawdopodobne że to nic z zawieszeniem a problemem są poduszki silnika.
Typowe uszkodzenie w TD4.
Czy na biegu jałowym jak wciśniesz gaz to w pewnym zakresie obrotów trzęsie budą.
Bo jak tak to to niemal pewne że poduszka.

yaroo - Czw Sie 23, 2012 10:26

Sprawdziłem, buda nie drga. Na mój słuch to te stuki pochodzą z prawej strony z dołu, jakby przy kole, stąd podejrzenie sworznia. A może to coś innego?

[ Dodano: Czw Sie 23, 2012 10:26 ]
Naszła mnie taka myśl:
skoro te stuki zdarzają się najczęściej podczas ruszania to czy ich powodem nie jest przypadkiem stukanie klocków hamulcowych o zaciski? Często z prawej strony są właśnie dwa stuknięcia, jakby obu klocków jeden po drugim. Czy ktoś się z takim czymś spotkał?
Podczas wymiany klocków stwierdziłem, że bardzo ciężko wciskało się tłoczki, może po zahamowaniu i puszczeniu pedału hamulca tłoczek nie powraca, więc podczas ruszania klocek jest minimalnie przesuwany tarczą w kierunku jazdy i przesuwa się z oporem po tłoczku?