Zobacz temat - [R 214si] - nierowna praca, brak mocy silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214si] - nierowna praca, brak mocy silnika

radmad - Wto Lip 31, 2012 18:49
Temat postu: [R 214si] - nierowna praca, brak mocy silnika
Witam.
W moim samochodzie od niedawna silnik po odpaleniu nierówno pracuje, a podczas przyśpieszenia brakuje mu mocy. Po przejechaniu kilku km wszystko wraca do normy.
Świece, kopułka, przewody i cewka są wymienione 15 tyś km temu. Jak go zgaszę i odpalę za jakiś czas peroblem wraca. Czy ktoś miał podobny problem???

leszczu - Wto Lip 31, 2012 20:43

Sprawdź po nocy stania świece na cylindrze 1 i 4. Możliwe, że uszczelka pod kolektorem ssącym puszcza płyn na świece.
radmad - Sro Sie 01, 2012 17:04

Dzięki, ale świece suche. A co do płynu to faktycznie zaczął od jakiegoś czasu delikatnie ubywać.
leszczu - Czw Sie 02, 2012 10:01

radmad napisał/a:
Dzięki, ale świece suche

Po nocy stania je sprawdzałeś ?? Jak wyglądały ?? Czarny/siwy nalot ??

radmad - Pią Sie 03, 2012 21:58

Auto stało całą noc. Świece miały szaro-brązowy nalot i były suche.
leszczu - Sob Sie 04, 2012 10:05

No to chyba uszczelka kolektora ssącego wykluczymy.
Nie wiem, może sprawdź czujnik temp.
http://www.roverki.pl/por...st-sprawny.html

radmad - Pon Sie 06, 2012 17:48

Czujnik temp. w porządku. A może to uszczelka pod głowicą ? Jak już pisałem wcześniej płynu chłodzącego mi ubywa , a w zbiorniczku pokazał się brązowy gęsty osad. Olej na bagnecie wygląda normalnie, jego stan też się nie zmienia.
leszczu - Wto Sie 07, 2012 10:59

radmad napisał/a:
Czujnik temp. w porządku. A może to uszczelka pod głowicą ? Jak już pisałem wcześniej płynu chłodzącego mi ubywa , a w zbiorniczku pokazał się brązowy gęsty osad. Olej na bagnecie wygląda normalnie, jego stan też się nie zmienia.

A wcześniej osad się pokazywał ?? Może to pozostałości po poprzednim HGF ??

radmad - Czw Sie 09, 2012 22:36

Jak mi płynu nie ubywało to do środka nie zaglądałem, bo było widać stan przez zbiorniczek. Wydaje mi się jednak że tego osadu jest coraz wiecej.Spróbuje go dzisiaj zebrać i zobaczę czy się znowu pojawi.

[ Dodano: Czw Sie 09, 2012 22:36 ]
Po przejechaniu ok. 50 kilometrów osad znowu się pojawił. Więc to chyba uszczelka pod głowicą, czy może coś innego? Czy HGF może być przyczyną braku mocy?

leszczu - Pią Sie 10, 2012 13:04

radmad napisał/a:
Czy HGF może być przyczyną braku mocy?

Może.
radmad napisał/a:
Więc to chyba uszczelka pod głowicą

Na to wygląda. :neutral: