Zobacz temat - [R75] Proszę o pomoc - sprzęgło (anomalie) i zawieszenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Proszę o pomoc - sprzęgło (anomalie) i zawieszenie

tomkos - Pon Sie 06, 2012 17:04
Temat postu: [R75] Proszę o pomoc - sprzęgło (anomalie) i zawieszenie
Witam proszę o pomoc bo już ręce mi opadają.Kupiłem rovera rok temu a od jakiejś połowy walczę ze sprzęgłem. Problem sie zaczął że ciężko zaczęły wchodzić biegi, zlokalizowałem ze pompka się poci, rozebrałem wymieniłem uszczelkę ale po tygodniu-dwóch problem powrócił więc zrobiłem jeszcze raz to samo wszystko dokładnie wyczyściłem odpowietrzyłem jak radzicie i problem znowu powrócił. Chcąc mieć problem z głowy sciagnąłem skrzynie i mimo ze na wysprzegliku i sprzegle jeszcze sporo bym pojeździł wymieniłem na wysprzęglik britparta i komplet sprzęgła valeo niestety poskładałem i mam problem żeby to odpowietrzyć nigdzie się nie poci nie cieknie ale po odpoietrzeniu biegi ciężkawo wchodzą po dniu do dwóch biegi jakby się ułożyły i działały normalnie. Niestety dalej mam problemy że uszczelka na zaworku zwrotnym mi pada(ma ubytki gumy po jakimś miesiącu jeżdzenia no i oczywiście pompka się poci). nie mam już pomysłu co może być tego przyczyną :cry: dzisiaj jak wymieniłem uszczelkę na kolejną nową i próbą odpowietrzenia zauważyłem że płyn w układzie jest dość mocno ciepłu jak nie gorący czy taki być powinien? jaka może być przyczyna ciągle padającej uszczelki i problemu z odpowietrzeniem (podczas odpowietrzania sporadycznie zdarzy się że płyn poleci z ciśnieniem a wiekszość razy leci lekko bez ciśnienia :roll:

Drugie pytanie jakie do was mam to czy zawieszenie tylne jest identyczne jak w bmw e46? Szukałem po tematach ale jakoś na konkretną odpowiedź nie natrafiłem poza jakimś tematem w którym jest praktycznie sama kłótnia a żadnych konkretów

kris-tofer - Pon Sie 06, 2012 23:07

może obudowa pompki od środka powydzierana jest już przez tłoczek i wymiana uszczelki już nic nie da.

a co masz nie tak z tym zawieszeniem tylnym?

[ Dodano: Pon Sie 06, 2012 23:07 ]
wysprzęglik britparta to podobno kupa nie warta nawet 50zł

sash997 - Pon Sie 06, 2012 23:14

tylne zawieszenie jeśli chodzi o tuleje to są te same,napewno różni się piastą (wiadomo napęd)
tomkos - Wto Sie 07, 2012 08:26

W zawieszeniu dokladniej chodzi mi o to czy tylne sprezyny i amortyzatory to to samo co w e46? Przepraszam że nie sprecyzowalem