Zobacz temat - [r45] nie chce przyśpieszać przy wyprzedzaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45] nie chce przyśpieszać przy wyprzedzaniu

darood - Czw Sie 09, 2012 22:26
Temat postu: [r45] nie chce przyśpieszać przy wyprzedzaniu
Witam.
Szukałem ,ale nie znalazłem.
Problem polega na tym, że auto nie chce ciągnąc na wyższych obrotach. Jadąc sobie na czwórce ok70-80km/h wciskam gaz, a ono zaczyna buczeć i nie ciągnie, jak odpuszcze gaz jakby przestawało się dusić, ale marnie dalej przyśpiesza. Coś wyprzedzić to tylko z rozpędu. (wygląda jakby się zalewał).Odpięcie sondy znikomo pomaga (sonda nowa - boscha).Rano po odpaleniu i próbie dodania gazu prawie gaśnie, po odpuszczeniu gazu chodzi (co prawda nie równo, jakby na 3 cylindry). Jak złapie trochę temperatury objaw ten znika. Czujniki sprawdzone - ok. Nowy filtr paliwa i pompka. Nowe świece, zmieniony komputer, kable podmieniane - i nic nowego.Komputer pokazuje za ubogą mieszankę.Jakieś propozycje???
Podobno na listwie wtryskowej na wyjściu nadmiaru paliwa jest jakiś filterek w środku (podobnie jest w hondzie)???? Czy da się wyczyścić regulator ciśnienia na listwie (tylko jak go wyjąć, jest jakaś zapinka, ale nie wiem jak ją ruszyć, aby nic nie zniszczyć???
I jeszcze jedno czy jest jakiś czujnik od temperatury bądź czujnik spalania stukowego gdzieś w bloku silnika???
Pozdrawiam

leszczu - Pią Sie 10, 2012 13:02

Jak wyglądały poprzednie świece. Miały czarny suchy nalot ??
Czujnik temp, zawsze można przed wymianą sprawdzić.
http://www.roverki.pl/por...st-sprawny.html

darood - Sob Sie 11, 2012 08:52

Świece są platynowe, więc nic na nich nie widać
Adrian - Sob Sie 11, 2012 11:15

Wymień czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Napisałeś co prawda, że sprawdzony, ale nie zaszkodzi go podmienić/wymienić.

PS. W profilu masz napisane, że jesteś z Mazowsza. Dopisz coś więcej :wink: Co niedzielę spotykamy się w Warszawie i mógłbyś podjechać to by się sprawdziło kilka tropów. :wink:

leszczu - Sob Sie 11, 2012 14:02

darood napisał/a:
zmieniony komputer

A może wymieniłeś na nie taki co trzeba. Jakie numery ma ten twój nowy komp ??

darood - Czw Sie 23, 2012 18:04

Z ty czujnikiem temp. faktycznie może coś być. Na desce po nagrzaniu nie pokazuje połowy tylko zawsze trochę poniżej.Może ten do komputera oszukuje???? Auto jakby zalewało..... :???:

komputer był nnn100742 a wsadzony nnn100743 (albo na odwrót, już nie pamiętam) i ma wgrane stare kody immo. Z tego co wiem z forum to nie ma to różnicy. Efektu nie ma, pozbyłem się dziwnych błędów.Teraz pokazuje za ubogą mieszanke i to wszystko.kontrolka raz się pali raz nie.Sama sie zapala sama gaśnie.Totalny świr.Ale na mazury dojechał i wrócił :cool: i nic się nie działo, poza stawianiem żagla przy wyprzedzaniu.

A jestem z Siedlec więc chętnie podjadę na spocik, tylko z tymi niedzielami różnie bywa - praca.

leszczu - Czw Sie 23, 2012 19:40

darood napisał/a:
komputer był nnn100742 a wsadzony nnn100743 (albo na odwrót, już nie pamiętam)

Wszystko jasne. Kompa masz w tej chwili od 1.6 albo 1.4. Tak podaje ta stronka
http://www.atpelectronics...r-45-petrol-ecu
Ale teraz nigdzie nie mogę znaleźć numerów kompa dla 1.8.

faecd - Nie Sie 26, 2012 09:34

Sam napisales, ze mieszanka nie odpowiednia. Spalanie się zwiekszylo?
leszczu - Nie Sie 26, 2012 11:43

faecd napisał/a:
Sam napisales, ze mieszanka nie odpowiednia. Spalanie się zwiekszylo?

Niech wykręci jakąś świece i wszystko się okaże. Jeśli stopa izolatora będzie miało czarny nalot, to za bogato leje, jeśli siwy/brązowy nalot, to wszystko jest w porządku.

darood - Pią Sie 31, 2012 07:46

Spalanie się nie zwiększyło.Świece są ok. To musi być elektryka.Rano jak odpale to mam wrażenie jakby chodził na trze gary, albo wypadał zapłon, lub zalewał.światła lekko przygasają, jakby migały.Jak rusze przełącznik od szyb to deska też ciemnieje.Jakby masa gdzieś uciekała, czy coś podobnego.
pioooo1 - Sob Wrz 01, 2012 14:00

Kolego, sprawdź jakie ciśnienie daje pompa paliwa. Miałem podobne objawy jak się zacierała w mojej 416.
marcin333 - Pon Wrz 03, 2012 23:29

Nie koniecznie pompa, sprawdzić ciśnienie jeżeli będzie za niskie pierwsze co zrobić podstawić pewny 100% sprawny regulator ciśnienia paliwa z listwy.
Z tego co zauważyłem częściej padają regulatory jak za niskie ciśnienie niż pompka.

darood - Wto Wrz 04, 2012 16:04

Pomka paliwa juz od miesiąca nowa i brak poprawy.a i cos nie tak mi włożli bo jak mam jeszcze 6l to juz nie zaciąga.Też myślałem o tym regulatorze ciśnienia.Nie wiecie gdzie to można dostać w 100% sprawne ino i jaka cena???