Zobacz temat - [R420] Dmuchawa nawiewu - nowa czy używana?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Dmuchawa nawiewu - nowa czy używana?

Radziol17 - Pią Sie 10, 2012 10:42
Temat postu: [R420] Dmuchawa nawiewu - nowa czy używana?
Hej! Stoję przed dylematem czy zakupić nową dmuchawę za 220zł czy używaną za około 100zł. Przestał działać nawiew, zakupiłem już nowy rezystor dmuchawy (68zł). Boję się, że używany długo nie pochodzi. Co wybrać waszym zdaniem? W Warszawie za demontaż cześci zapłaciłem 100zł za założenie dodatkowe 50zł bede musial zaplacic. Myslalem ze to drobnotska a tu nagle sie uzbiera przy nowej dmuchawie 438zł... Macie jakieś doświadczenia w tej sprawie?? Będę wdzięczny za pomoc :>
bizon - Pią Sie 10, 2012 10:57

ja za rezystor bym dal 10zl gora, demontaz i zalozenie samemu bo to drobnostka. a co popsuly Ci sie i rezystory i dmuchawa??

[ Dodano: Pią Sie 10, 2012 10:57 ]
a dmuchawy sa na allegro juz za 40zl. no i popraw temat bo zaraz Cie zablokuja

Radziol17 - Pią Sie 10, 2012 10:58
Temat postu: [R 420]
Tak rezystor był już lutowany i miał prawo się skończyć. Przy dmuchawie wytarły się szczotki oraz silnik już padł... O cenie za demontaż zastałem poinformowany po fakcie, więc za dużego pola manewru nie miałem. Ponoć trochę się musiał człowiek napracować, bo śruby też nie pierwszej jakości itp. Nie uważam, żeby to była dobra cena...
bizon - Pią Sie 10, 2012 11:07

no to bierz ten uzywany za 40, jak masz mozliwosc odbioru osobistego lub gdzies szrot w poblizu to latwo go podpiac i sprawdzic na miejscu
sobrus - Pią Sie 10, 2012 12:27

A to nie jest tak że dmuchawy od anglika i EU się różnią ustawieniem łopatek?
Tanie to mogą być z anglika i nie będą dobrze działać.

leszczu - Pią Sie 10, 2012 12:58

sobrus napisał/a:
A to nie jest tak że dmuchawy od anglika i EU się różnią ustawieniem łopatek?

Tak. W angliku łopatki są skierowane w inna stronę. Można byłoby podmienić łopatki, ale z tego co pisał jeden forumowicz, jest to niewykonalne.
Radziol17, a może swój zepsuty wentylator oddać do elektronika ?? Na pewno taniej wyjdzie.

bizon - Pią Sie 10, 2012 13:10

sobrus napisał/a:
Tanie to mogą być z anglika i nie będą dobrze działać.

Na zdjeciach aukcji nawet tych za 40-50 sa samochody LHD

gregor13 - Pią Sie 10, 2012 13:13

leszczu napisał/a:

Tak. W angliku łopatki są skierowane w inna stronę. Można byłoby podmienić łopatki, ale z tego co pisał jeden forumowicz, jest to niewykonalne.


Jak to niewykonalne :idea: Sam osobiście kiedyś zdejmowałem plastikowy wirnik z ośki wentylatora.

bizon - Pią Sie 10, 2012 13:16

gregor13 napisał/a:
Jak to niewykonalne :idea: Sam osobiście kiedyś zdejmowałem plastikowy wirnik z ośki wentylatora.

Moze niewykonalne jest przerobienie anglika na euro gdy masz tylko jeden, ale jak masz obydwa to przelozenie lopatek da rade

leszczu - Pią Sie 10, 2012 13:18

gregor13 napisał/a:
leszczu napisał/a:

Tak. W angliku łopatki są skierowane w inna stronę. Można byłoby podmienić łopatki, ale z tego co pisał jeden forumowicz, jest to niewykonalne.


Jak to niewykonalne :idea: Sam osobiście kiedyś zdejmowałem plastikowy wirnik z ośki wentylatora.

gregor13, nie wiem. Ja tylko pisze tak jak niedawno pisał inny użytkownik forum.

Radziol17 - Pon Sie 20, 2012 11:16

Zakupiłem dmuchawę z allegro. Dzisiaj jadę ją montować. Mam nadzieje ze bedzie to wszystko chodzilo...