Zobacz temat - [R25streetwise] problem ze sprzęgłem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25streetwise] problem ze sprzęgłem

Roverian - Wto Sie 14, 2012 15:31
Temat postu: [R25streetwise] problem ze sprzęgłem
Witam wszystkich!

Z racji tego, że jestem świeżym użytkownikiem forum z góry przepraszam za wszelkiego rodzaju gafy i błędy. Od tygodnia jestem właścicielem Roverka Streetwise 2.0 td. Powoli zaczynam się w niego wgryzać i przyzwyczajać. Przy okazji nabijania pierwszych kilometrów zauważyłem niepokojące skrzypienie podczas ruszania z pierwszego biegu, przy odpuszczaniu sprzęgła. Co ciekawe przy odpuszczaniu przy niewielkim dodawaniu gazu problemu nie ma, ale w momencie gdy chce szybciej ruszyć i tego gazu dodam więcej w końcowej fazie odpuszczania słyszę skrzypienie. Czy możecie zdiagnozować problem i ewentualnie wskazać mi na co mam zwrócić uwagę ?

Firq - Czw Sie 16, 2012 17:59

łożysko oporowe najprawdopodobniej
Kapussta23 - Czw Sie 16, 2012 19:21

Lub docisk sprzęgła.Wytarte słoneczko.
Roverian - Pią Sie 17, 2012 17:28

Rozumiem, jaki wobec tego może być koszt naprawy w obu przypadkach ?
Kapussta23 - Pią Sie 17, 2012 18:12

Łożysko SKF kosztuje około 100 zł.Możesz kupić tańszy zamiennik ale w przypadku takich części lepiej kupić coś lepszego.Docisk używany na allegro będzie kosztował też około 100 zł.A Najlepiej jak kupisz cały zestaw włącznie z tarczą.Ceny od 500 zł w górę
gregoriuss - Wto Sie 21, 2012 09:40

jeszcze jedno pytanie do kolegi rovierian- sprawdź czy na postoju na odpalonym silniku słychać dziwne bicie, łatwo to zaobserwować przy otwartych drzwiach i odpalonym silniku i wciskaj sobie kilka razy sprzęgło, jeśli będziesz słyszeć to bicie na luzie z odpuszczonym sprzęgłem to najprawdopodobniej łożyska w skrzyni(miałem dokładnie to samo) natomiast jeśli to słychać i sie nasila na biegu, lub podczas wysprzęglonej skrzyni, to szykuj trzy stefki na nowe sprzęgło.

zdjęcie skrzyni praktycznie wszędzie oscyluje pomiędzy 250-350zł