Zobacz temat - [R418 TD] Problem z hamulcami i miękki pedał
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R418 TD] Problem z hamulcami i miękki pedał


galadriela44 - Nie Sie 19, 2012 14:11
Temat postu: [R418 TD] Problem z hamulcami i miękki pedał
Po przeglądzie okazało się że z tyłu nie ma hamulców( pedał był dobry), po przeglądnięciu cylinderki okazały się dobre, pod "nuż" poszła pompa rozebrana przeglądnięta, wymienione tłoczki, dany nowy płyn. Odpowietrzanie zrobione, ale pedał idzie do podłogi dopiero za trzecim razem jest trochę większy. Po pierwszym odpowietrzaniu brak hamulców, za drugim razem są ale z przodu ale pedał łapie przy samej podłodze.
szoso - Nie Sie 19, 2012 18:14

masz pojemność 1,8 w dieslu? nie 2,0?
jeśli tak to temat w dziale kanciaków powinien być

utal - Nie Sie 19, 2012 18:52

Szoso ma rację, temat powinien być w dziale kańciaków. Dodam tylko, że miałem ten sam problem u mnie w poprzednim roverku (416 kombi 95 rok). Stara pompa przepuszczała na drugiej sekcji, czyli tył nie hamował. Rozebrałem ją i włożyłem zestaw naprawczy, ale okazało się, że korpus jest na tyle wytarty, że nowe uszczelnienie nic nie dają. Kupiłem nową pompę i był zonk. Bolec z serwa był za krótki i nie dociskał tłoka do końca.lol. Okazało się, że żaden nowy zamiennik nie jest przystosowany do serwa w roverze. Rozwiązaniem było kupno starej pompy z hondy prelude (identyczne wymiary i mocowania do przewodów) za całe 30zł;-) Z mojej strony mogę zasugerować żebyś zrobił to samo, bo szkoda kasy na kolejny zestaw naprawczy i czasu na rozbieranie pompy;-)
galadriela44 - Pon Sie 20, 2012 10:33
Temat postu: Zamiennik
A czy ktoś się orientuje jaki jest zamiennik pompy hamulcowej do modelu rover 418 TD 96r.
utal - Pon Sie 20, 2012 20:44

Zamiennik z TRW ma taki nr: PMH222

Ale spr db jaką masz pompę i ew poszukaj na allegro czegoś z hondy civic, prelude, bądź accord;-)... będzie dużo, ale to dużo taniej;-) Ważne tylko, żeby na serwo pasowała i gwinty w przewodach się zgadzały, reszta to pikuś...