Zobacz temat - [Rover 416Si] Kilka pytań i wątpliowści
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416Si] Kilka pytań i wątpliowści

grzes999 - Sro Sie 29, 2012 11:20
Temat postu: [Rover 416Si] Kilka pytań i wątpliowści
Witam
Mam dwa pytania odnośnie mojego modelu. Ostatnio dopierałem się do bezpieczników i zauważyłem, że kabel od poduszki kierowcy jest odpięty. Dlatego też kontrolka na kierownicy się nie świeci. I tak patrzyłem i szukałem gdzie to wpiąć; ale nigdzie nie widziałem miejsca :/

Kolejna sprawa zdarza mi się, że samochód szarpie. Dzieje się tak głównie przy nagłym przyśpieszaniu czyli przy wyprzedzaniu głównie. Co może być tego przyczyną silniczek krokowy już czyściłem bo mi się czasami obroty zawieszały i mniej więcej od tamtej pory mam to szarpanie :/

I jeszcze jedno małe pytanie chce u siebie zamontować moduł domykania szyb bo czasami zapomnę zamknąć i muszę przekręcać kluczyk i zamykać. Jednym słowem leniwy trochę jestem :p i może ktoś jakiś już u siebie montował i może polecić.

No i tyle moich pytań :) Za wszystkie odpowiedzi,podpowiedzi będę bardzo wdzięczny :)

szoso - Sro Sie 29, 2012 11:41

grzes999 napisał/a:
Ostatnio dopierałem się do bezpieczników i zauważyłem, że kabel od poduszki kierowcy jest odpięty. Dlatego też kontrolka na kierownicy się nie świeci. I tak patrzyłem i szukałem gdzie to wpiąć; ale nigdzie nie widziałem miejsca

bo to jest przewód do diagnostyki srs i musi sobie tam leżeć, jeśli mówisz o kablu przy bezpiecznikach

grzes999 - Sro Sie 29, 2012 13:43

szoso napisał/a:
grzes999 napisał/a:
Ostatnio dopierałem się do bezpieczników i zauważyłem, że kabel od poduszki kierowcy jest odpięty. Dlatego też kontrolka na kierownicy się nie świeci. I tak patrzyłem i szukałem gdzie to wpiąć; ale nigdzie nie widziałem miejsca

bo to jest przewód do diagnostyki srs i musi sobie tam leżeć, jeśli mówisz o kablu przy bezpiecznikach


I wygląda tak samo jak ten od poduszki pasażera?? I w takim razie jak sprawdzić czy w ogóle mam tam poduszkę lub czy jest odłączona gdzieś (w domowym zaciszu najlepiej). Bo normalnie chyba powinna przy zapłonie zaświecić się kontrolka na kierownicy a u mnie się nie świeci. Możliwe, że dioda jest spalona ale też trzeba by to jakoś sprawdzić.

szoso - Sro Sie 29, 2012 13:49

nie wszystkie 400 miały poduszkę pasażera
jeśli jest tylko w kierownicy to tam powinien zapalać się i gasnąć napis SRS a jeśli masz dwie poduszki to kontrolka w zegarach powinna się zapalać

grzes999 - Sro Sie 29, 2012 16:32

Mam dwie poduszki i kontrolka w zegara się zapala i gaśnie czyli wszystko ok. Tylko zastanawia mnie ta kontrolka w kierownicy...
leszczu - Sro Sie 29, 2012 19:03

grzes999 napisał/a:
Tylko zastanawia mnie ta kontrolka w kierownicy...

Kontrolka na kierownicy :???:
grzes999 napisał/a:
Kolejna sprawa zdarza mi się, że samochód szarpie. Dzieje się tak głównie przy nagłym przyśpieszaniu czyli przy wyprzedzaniu głównie. Co może być tego przyczyną silniczek krokowy już czyściłem bo mi się czasami obroty zawieszały i mniej więcej od tamtej pory mam to szarpanie :/

Musisz przejrzeć/wymienić cały układ zapłonowy.

grzes999 - Sro Sie 29, 2012 20:00

[quote="leszczu"]
grzes999 napisał/a:
Tylko zastanawia mnie ta kontrolka w kierownicy...

Kontrolka na kierownicy :???:

Nie chciało już mi się już iść do garażu żeby zrobić zdjęcie :p daltego wziałem pierwsze lepsze z google.



Może to nie jest kontrolka ale wiem, że gdzieś widziałem, że to się świeciło tylko już nie pamiętam gdzie :/

leszczu - Sro Sie 29, 2012 20:05

To nie jest żadna kontrolka, tylko zwykły znaczek.
sTERYD - Sro Sie 29, 2012 22:14

chyba, że masz tylko jedną poduszkę. wtedy to jest kontrolka, za to nie świeci ta na zegarach
grzes999 - Pią Sie 31, 2012 14:10

To już wszystko wiem. Dziękuję za pomoc. Jeszcze tylko to zostało bez odpowiedzi :/

Cytat:
I jeszcze jedno małe pytanie chce u siebie zamontować moduł domykania szyb bo czasami zapomnę zamknąć i muszę przekręcać kluczyk i zamykać. Jednym słowem leniwy trochę jestem :p i może ktoś jakiś już u siebie montował i może polecić.

darek_wp - Pią Sie 31, 2012 15:17

grzes999 napisał/a:
To już wszystko wiem. Dziękuję za pomoc. Jeszcze tylko to zostało bez odpowiedzi :/

Cytat:
I jeszcze jedno małe pytanie chce u siebie zamontować moduł domykania szyb bo czasami zapomnę zamknąć i muszę przekręcać kluczyk i zamykać. Jednym słowem leniwy trochę jestem :p i może ktoś jakiś już u siebie montował i może polecić.


Moduł domykania szyb możesz zamontować tak naprawdę dowolny choć warto zwrócić uwagę na takie funkcje jak zamykanie szyb pojedynczo lub parami - wtedy akumulator nie jest tak bardzo obciążony (ważne szczególnie w zimie), druga rzecz to regulacja wyłącznika przeciążeniowego szyb - lepiej jeśli jest potencjometr niż tylko zwora bo daje to większy zakres regulacji i mniej problemów z mechanizmami szyb w konsekwencji. Kolejna sprawa to sterowanie zewnętrzne modułu - musisz je dopasować do układu wykonawczego którym będziesz aktywował moduł - czy to będzie sygnał z zamka, centralnego zamka, stacyjki (po jej wyłączeniu i np otwarciu drzwi) czy z niezależnego pilota itd.
A na koniec najciekawsze - trzeba przemyśleć sterowanie szybą kierowcy - nie jest ona podłączona wewnątrz samochodu i ma osobny moduł sterujący dlatego też musi być sterowana niezależnym przekaźnikiem z modułu domykania i trzeba dociągnąć do drzwi kierowcy osobną instalację do sterowania tą szybą.

Dr.Stein - Pon Wrz 03, 2012 14:59

No to ja sie zapytam tak? Mam 2 Poduszki,
i nie świeci mi sie kontrolka na desce rozdzielczej i co teraz?
po za tym jak to ? na kierownicy ma sie niby też palić?
Niby jest na kierownicy na dole logo SRS ale czy to ma sie świecić?
Podejzewam że spaliła mi się zaróka ale nie chce sie dobierać do deski rozdzielczej bo nie wiem jak ją rozkręcić

[ Dodano: Pon Wrz 03, 2012 14:59 ]
Zgłupiałem totalnie,

leszczu - Pon Wrz 03, 2012 15:07

Dr.Stein napisał/a:
No to ja sie zapytam tak? Mam 2 Poduszki,
i nie świeci mi sie kontrolka na desce rozdzielczej i co teraz?
po za tym jak to ? na kierownicy ma sie niby też palić?
Niby jest na kierownicy na dole logo SRS ale czy to ma sie świecić?
Podejzewam że spaliła mi się zaróka ale nie chce sie dobierać do deski rozdzielczej bo nie wiem jak ją rozkręcić

[ Dodano: Pon Wrz 03, 2012 14:59 ]
Zgłupiałem totalnie,

W takim przypadku na początek sprawdzamy sama żarówkę, jeśli będzie sprawna to szukamy dalej, więc Dr.Stein na forum powinna być jakaś rozpiska jak zdemontować licznik, bo ja to tylko mogę opisać ci demontaż licznika w R200. :grin:

bizon - Pon Wrz 03, 2012 15:12

Dr.Stein napisał/a:
bo nie wiem jak ją rozkręcić

dwie sruby u gory, dwie pod zaslepkami i czarna ramka zdjeta. zegary na trzech widocznych srubach

Dr.Stein - Pon Wrz 03, 2012 15:17

a wiecie może jak zdjąć kratki od nawiewów drewniane? one maja jakieś zatrzaski bo kurde mam tyle syfu za nimi że chciałbym to przeczyścić :/ , robiłem badanie cienkim śrubokterem i niczebo nie wyczuwam a głębiej nie wpychałem bo brzydko odciski wygladają :/

[ Dodano: Pon Wrz 03, 2012 15:17 ]
Bizon znaczy się trzeba wyciągnac przyciski tzn światła tylnie / przeciwmgielne i trakcji tak ?

bizon - Pon Wrz 03, 2012 15:26

Dr.Stein napisał/a:
a wiecie może jak zdjąć kratki od nawiewów drewniane? one maja jakieś zatrzaski bo kurde mam tyle syfu za nimi że chciałbym to przeczyścić :/

one sa na zatrzaski, trzeba wyciagac na chama i pamietac o lince w centralnym nawiewie. no i jest ryzyko polamania

Dr.Stein napisał/a:
Bizon znaczy się trzeba wyciągnac przyciski tzn światła tylnie / przeciwmgielne i trakcji tak ?

tak, tam masz po jednej srubie

Dr.Stein - Pon Wrz 03, 2012 15:26

Znalazłem cośtakiego
http://forum.roverki.eu/v...+kratek+nawiewy

to tak samo jest w r 416 ?

bizon - Pon Wrz 03, 2012 15:29

Dr.Stein napisał/a:
to tak samo jest w r 416 ?

no raczyi

Dr.Stein - Pon Wrz 03, 2012 15:42

Bóg zapłać za pomoc :)