Zobacz temat - [r200] zablokowany imobilaizer
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] zablokowany imobilaizer

Lewis - Czw Sie 30, 2012 14:47
Temat postu: [r200] zablokowany imobilaizer
Witam prosze o szybka pomoc mam unieruchomiony silnik zamklem na pilot i gdy wrocilem z sklepu nie moge otworzyc drzwi z pilota kiedy chcialem odpalic silnik tylko piszczy z stacyjki wymienialem baterie i zapasowym pilotem i nie moge ani zamknac ani otworzyc co mam zrobic POMOCY :]
leszczu - Czw Sie 30, 2012 15:05

Sprawdź bezpieczniki pod maską.
Lewis - Czw Sie 30, 2012 15:10

dobre sa patrzylem a ktory jest od imobilajzera?:(
leszczu - Czw Sie 30, 2012 15:12

Od immo niema bezpiecznika, ale jak bezpiecznik od centralnego zamka jest spalony, to też auta nie odpalisz.
A robiłeś synchronizacje pilota ?? Tzw. 4 razy wcisnąć przycisk zamykania na pilocie.

Lewis - Czw Sie 30, 2012 15:14

bo wlasnie problem w tym ze wyjalem od centralengo zamka bezpiecznik bo wyl alarm a jak wyjme bepiecznik od klaksona to nie bedzie juz wylo ?;> sprobuje synchornizowac moze pomoze
leszczu - Czw Sie 30, 2012 15:24

Lewis napisał/a:
a jak wyjme bepiecznik od klaksona to nie bedzie juz wylo ?

Jak wyjmiesz to nie będzie. :wink:

piotrekcrash - Czw Sie 30, 2012 15:35

Nie wiem jak jest w 200tce ale w moim 25 nie wyje klakson tylko jest
oddzielna syrenka do alarmu.

robsson78 - Czw Sie 30, 2012 16:31

Ale jak chciał ktoś na syrence zaoszczędzić to podłącza pod klakson. :lol:
Harry - Czw Sie 30, 2012 16:55

oryginalnie jest pod klakson. Pod maską masz bezpiecznik od centralnego i od immo. tyko nie pamiętam który nr
Odkręc kleme :wink:

Lewis - Czw Sie 30, 2012 17:25

nic nie dalo wyjalem bezpiecznik od klaksona to i tak wyl alarm odholowalem do elektryka bo juz nie wiem co to.. wszystkiego probowalem resetowac pilot ,wprowadzalem kod klucza i dalej wyje alarm mozliwe ze ktos grzebal wczesniej i jakos podlaczyl to inaczje wszystko dzieki za pomoc daje plusy
czort - Czw Sie 30, 2012 18:11

Jak dobrze pamiętam, u mnie też tak było. z Początku nie wiedziałem że to bezpiecznik pod maską, koło akumulatora...
Alarm wył, jakieś 30s, Później przerwa i znów. Wymieniłem bezpiecznik i szybko wciskałem przycisk w pilocie w celu wyłączenia ów alarmu i Immo.
Czasami nie działa. Więc wyciągnij baterię z pilota. jak bez baterii wciśnij dwa przyciski na raz z dwa razy. włóż baterię i ponów wciskać otwieranie 4 razy, wtedy zadziała.
rób to siedząc w aucie... a niech trąbi niech wyje co tam...
Elektryk, może Ci odciąć przewód od syreny przy immo, i centralny nie bedzie działać a odpalać bedziesz w trybie awaryjnym...
Ale to bez sensu...

etimark - Czw Sie 30, 2012 21:53

W moim R 200 jest tak, po przepaleniu bezpiecznika 15A chyba od centralnego i wymianie go wyje i nic nie da się zrobić, trzeba klemy zdjąć i samochód pozostawić na czterdzieści minut, następnie zamknąć drzwi podłączyć klemy i logować pilota 6 razy włącz, wyłącz aż zadziała centralny to jest dobrze.
Lewis - Sob Wrz 01, 2012 11:38

hmm elektryk zrobil to powiedzial ze pilot byl zepsuty cos w nim wymienil i dziala ;]
LORDI_220 - Nie Wrz 09, 2012 13:48

Witam.Tez miałem taki problem ale rover wymyślił sprytny sposób ominięcia<tylko przez właściciela >IMO.Dokładnie nazywa się to odpalanie awaryjne.
Powinieneś mieć taką blaszkę gdzie będą 4 lub 5 literek które trzeba odpowiednio zaaplikować w zamku w drzwiach .Dokładny opis jest w instrukcji obsługi rovera.
Ja tak zrobiłem bo zepsuł mi się pilot i jak tak zrobiłem to nie uzbroił mi się IMO.Czytałem o tym i żeby tak było nie wolno zamykać pilotem drzwi i IMO się nie uzbroi
W razie czego można jeszcze tak zrobić i będzie działać. ;)

JohnyWalker - Sob Maj 28, 2016 22:00

Panowie, odkopuję. Dzisiaj mój kochany R25 postanowił nie otworzyć się z pilota (po wyjściu ze sklepu z kiełbasą & piwem oczywiście). Drzwi da się otworzyć kluczem, ale oczywiście nie odpalić. Ponadto klucz otwiera tylko drzwi kierowcy, a nie wszystkie jak zazwyczaj. Bezpieczniki pod maską całe. Co tu robić?
BigBoyPL - Sob Maj 28, 2016 23:18

Nie wyje alarm jak otwierasz drzwi ?
Masz EKA? 2 piloty ?

JohnyWalker - Nie Maj 29, 2016 00:39

No właśnie nie wyje. Piloty mam dwa, nie reaguje na żaden. EKA?
robsson78 - Nie Maj 29, 2016 09:53

Otworzyłeś drzwi mechanicznie. Elektronika nie zadziałała. Reszta drzwi się nie otworzyła, brak sygnału alarmowego.
Podejrzewam bezpiecznik od centralnego/alarmu.
EKA to 4 cyfrowy kod odblokowujący immo wbija się go zamkiem drzwi kierowcy.
I jeszcze dwa ważne pytania. Kiełbasę zjadłeś? Piwo nie było za ciepłe ?

JohnyWalker - Nie Maj 29, 2016 10:35

Aaa, nie zatrybiłem. Tak, mam i również nie działa- tak jakby sygnał z drzwi nie był nigdzie przekazywany. Bezpieczniki 40A ten duży od siłowników i 15A od sterowania są całe. Chyba że jest jesszcze jakiś obwód. No właśnie herbata się zrobiła z piwa :P
robsson78 - Nie Maj 29, 2016 19:45

Nie wiem jak jest w R25. Ja mam centralny dokładany i bezpiecznik jest pod kierownicą.
JohnyWalker - Nie Maj 29, 2016 23:18

Dobra, już wiem. Bezczelny bezpiecznik rozpadł się przy styku i udawał sprawny... Cyrk niebywały, gdy się dotykało przewodził, później nie :mrgreen: