Zobacz temat - [R400 2.0Di 1998] Poszukiwania drobnych części - ktoś wie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 2.0Di 1998] Poszukiwania drobnych części - ktoś wie?

luki_pj - Pon Wrz 03, 2012 22:04
Temat postu: [R400 2.0Di 1998] Poszukiwania drobnych części - ktoś wie?
Witam,

poszukuję dwóch części - bardziej drobnych.
Mianowicie potrzebuje coś takiego, jak taka spinka mocująca przedni zderzak (na zdjęciu nr 10). Bo nieładnie opadł mi z jednej strony, przez to że jest tam zerwana ta łapka/klips/zaczep. Nie wiem jak ująć tą plastikową cześć.


Dodatkowo poszukuję takiego metalowego zatrzasku, który jest pomiędzy obudową filtra powietrza a obudową przepływomierza (są tam dwa takie metalowe, które dociskają do siebie obudowy). Mam tylko z jednej strony, a z drugiej spinka choć mało wygodnie rozwiązanie jest.

Przeszukałem parę lokalnych sklepów, allegro i nie mogę się nigdzie doszukać... :(

sTERYD - Pon Wrz 03, 2012 22:29

myślę, ze te spinki zdeżaka, to coś takie by podeszło:
http://allegro.pl/blaszka...2542518278.html
acz ja dałem takie:
http://allegro.pl/blaszka...2542520516.html wkręt się tak nie trzyma jak zardzewieje ;)
do rurek od filtra, to może jak poszukasz do hondy, to się prędzej znajdzie ;)

luki_pj - Pon Wrz 03, 2012 22:38

Czyli w sumie zastąpiłeś plastik taką spinką? Bo ona działa jak taki zatrzask dodatkowo (bynajmniej u mnie). W zderzaku jest taka jak by sparka gdzie wchodzi właśnie w ten zatrzask i dodatkowo trzyma na boki.
Rozumiem że jakiś kołek rozporowy żeby się do blachy przymocować i powinno śmigać na takim zamienniku :)

flapjck1 - Pon Wrz 03, 2012 23:30

ja ta konkretna spinke kupowalem w uk w rimmerbross :) z wysylka jakies 50 pln za 2 sztuki, do przebolenia :)
szoso - Wto Wrz 04, 2012 07:39

luki_pj napisał/a:
Mianowicie potrzebuje coś takiego, jak taka spinka mocująca przedni zderzak (na zdjęciu nr 10).

u mnie nie ma takich spinek, zderzak siedzi na zwykłych śrubach, nawet nie wiedziałem że tam powinny być jakieś spinki :grin:
luki_pj napisał/a:
Dodatkowo poszukuję takiego metalowego zatrzasku, który jest pomiędzy obudową filtra powietrza a obudową przepływomierza (są tam dwa takie metalowe, które dociskają do siebie obudowy).

u mnie ktoś dał zwykłe opaski zaciskowe czarne i się trzyma
nie szukaj problemów gdzie ich nie ma, trzeba improwizować i kombinować :wink:

luki_pj - Wto Wrz 04, 2012 08:07

szoso napisał/a:

u mnie ktoś dał zwykłe opaski zaciskowe czarne i się trzyma
nie szukaj problemów gdzie ich nie ma, trzeba improwizować i kombinować :wink:

Tak tak, opaskę to mam teraz :) Wygoda jest zimą kiedy trzeba psiknąć samostartem żeby pomóc silnikowi przy mrozie -25 jakie się ostatnio zdarzały w moim rejonie, a i w góry zimą też jechać się zdarzy.