Zobacz temat - [214 Si] Śruba mocująca wahacz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 Si] Śruba mocująca wahacz

banek - Sro Wrz 05, 2012 11:25
Temat postu: [214 Si] Śruba mocująca wahacz
Witam
Podczas wymiany wahacza w moim roverku pękła śruba mocująca wahacz do nadwozia (ta która przechodzi przez tuleje). Z tego profilu wystaje tylko teraz tak z 3mm tej śruby. Da sie jakos rozebrać ten profil żeby wykręcić resztę tej śruby?? Ewentualnie jakoś inaczej ją wydobyć??

ADI-mistrzu - Sro Wrz 05, 2012 11:46

Wykrętakiem spróbuj.
Harry - Sro Wrz 05, 2012 13:00

skoro jeszcze wystaje, to możesz spróbować ją naciąć i wkrętakiem wykręcić, ew. kombinerkami złapać (szczypcami uniwersalnymi) lub długimi szczypcami
andy1251 - Sro Wrz 05, 2012 19:32

Harry napisał/a:
skoro jeszcze wystaje, to możesz spróbować ją naciąć i wkrętakiem wykręcić, ew. kombinerkami złapać (szczypcami uniwersalnymi) lub długimi szczypcami


Skoro mu się urwała, to akurat śrubokrętem pójdzie... :rotfl:

Ale zaraz... Skoro przechodzi przez tuleję metalowo - gumową, to wystarczy ją wybić i po problemie.

Harry - Sro Wrz 05, 2012 20:07

andy1251 napisał/a:
Skoro mu się urwała, to akurat śrubokrętem pójdzie... :rotfl:

chyba nie dokladnie przeczytałeś, napisałem, żeby ją naciął i wtedy spróbował wkrętakiem. To jest zwykła śruba metryczna,a łeb ma sześciokątny
jeszcze możesz zakupić zestaw do zerwanych śrub

tego typu jest lepszy,ale są drogie :neutral:


[ Dodano: Sro Wrz 05, 2012 20:07 ]
andy1251 napisał/a:
Ale zaraz... Skoro przechodzi przez tuleję metalowo - gumową, to wystarczy ją wybić i po problemie.

gumowa tuleja jest w wahaczu,a jak urwał łeb śruby to wahacz mu zejdzie, tylko z mocowania jej nie może wykręcić. Tak zrozumiałem

banek - Sro Wrz 05, 2012 22:29

Wahacz jest wyjęty.Tylko w tym gnieździe do którego wkręca się śrubę został kawałek. Próbowałem wykrętakami do zerwanych śrub ale nie da się jej nawet ruszyć. Pozostaje chyba tylko rozwiercić na wylot...
chudson - Sro Wrz 05, 2012 22:43

Nie ma tam dojścia do gwintu w belce więc jak rozwiercasz to uważaj żeby nie rozwalić wspawanej tam nakrętki. Miałem kiedyś taki problem ,że dokręcając ta nakrętka mi sie urwala w środku belki i dupa dokręcić nie mogłem kupiłem drugą belkę. W przeciwnym wypadku zostaje rozcięcie belki , wspawanie nakrętki nowej i zespawanie belki.

Tak wogóle to malutkie te śrubki zrobili jak na element zawieszenia.

banek - Sro Wrz 05, 2012 22:49

A dało by rade to tak przewiercić żeby włożyć od drugiej strony śrubę imbusową i nakrętkę od strony gdzie oryginalnie wchodziła śruba. Czyli odwrotnie niż jest teraz...