Zobacz temat - [rover 400]Wtyczka diagnostyczna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 400]Wtyczka diagnostyczna

dulis1 - Wto Wrz 11, 2012 20:33
Temat postu: [rover 400]Wtyczka diagnostyczna
Panowie chcę mojego roverka podłączyć pod komputer.Byłem dzisiaj u znajomego który posiada odpowiedni sprzęt do tego ale wyniknął problem. Nie znaleźliśmy wtyczki diagnostycznej.Czy ktoś jest w stanie precyzyjnie napisać gdzie znajduje się ta wtyczka? Może ktoś ma zdjęcie ?Było by super ! Proszę o jakąkolwiek pomoc. Według programu powinna być w okolicy bezpieczników poniżej kolumny kierowniczej ale tam jej nie znaleźliśmy,chyba że źle szukamy.
gregor13 - Wto Wrz 11, 2012 20:40
Temat postu: Re: [rover 400]Wtyczka diagnostyczna
dulis1 napisał/a:
Według programu powinna być w okolicy bezpieczników poniżej kolumny kierowniczej ale tam jej nie znaleźliśmy,chyba że źle szukamy.


Gdzieś w necie znalazłem taki opis:

"W ROVERach serii 400 (95-99) znajdować się powinno pod zaślepką umieszczoną na dole po lewej stronie kierownicy."

Hehe, gdzieś w necie, czyli na stronie roverki.pl :mrgreen:

dulis1 - Wto Wrz 11, 2012 20:48

Tak tylko gdzie ta zaślepka jest???
Adrian - Wto Wrz 11, 2012 20:59

dulis1 napisał/a:
Byłem dzisiaj u znajomego który posiada odpowiedni sprzęt do tego
W to akurat wątpię. Komputerów, które potrafią wykonać pełną diagnostykę Roverków jest tylko klika w Polsce. :wink:

A co do złącza, to jeśli nie ma go za schowkiem na rękawiczki, to trzeba zanurkować pod pedały lub zdjąć osłonę i go szukać...

dulis1 - Wto Wrz 11, 2012 21:18

jaką osłonę?
Adrian - Wto Wrz 11, 2012 21:28

:arrow: http://allegro.pl/oslona-...2614849623.html
sobrus - Sro Wrz 12, 2012 08:43

Ja zawsze wyciągałem schowek po lewej stronie.
Ale istnieje też druga możliwość - klapka nad pedałami.

Marcin1642 - Sro Wrz 12, 2012 11:16

Jeżeli nie znajdziesz wtyczki z lewej strony właśnie koło bezpieczników to sprawdź z prawej strony pod wykładzina poniżej schowka pasażera (w przekładkach z anglika tak jest).
Bodziek85 - Sro Wrz 12, 2012 21:47

diagnostyka tego auta (416 SI) to jest nie lada wyzwanie, no chyba że znajomy faktycznie robi rovery na okrągło, ale jak nie robił jeszcze - sądząc po tym że nie znaleźliście wtyczki, to raczej daj sobie spokój bo stracicie tylko czas i być może pieniądze ...

swego czasu diagnozowałem swojego rovera 416 Si uniwersalnym interfejsem bodajże VISA z marnym skutkiem, choc połączenie było i troche tych parametrów czytał

po kilku latach jazdy przekonałem się że to jest prosty silnik - większość usterek da się wychwycić na oko i naprawić samemu bez dłubania przy komputerze

Zysku - Czw Wrz 13, 2012 00:17

U mnie wtyczkę diagnostyczna widać właśnie jak, się właśnie ściągnie tą obudowę, co jest podana w linku, przez kolegę wyżej, wisi sobie na kablu :smile:
dulis1 - Nie Wrz 16, 2012 11:50

Dziękuję wszystkim za pomoc,w końcu znalazłem była wciśnięta z lewej strony przy nadkolu za tą plastikową obudową trzymającą tapicerkę. A jeśli chodzi o sprzęt do diagnostyki to kolega ma boscha,myślę że warto spróbować ,40 złotych to znowu nie takie duże pieniądze.
sTERYD - Nie Wrz 16, 2012 21:09

bosch powienien zdiagnozować, ale tylko podstawowe parametry silnika. Powinien też mieć opis gdzie znajduje się gniazdo diagnostyczne ;)