Zobacz temat - [ Freelander 99r ] - SZYBERDACH - zgrzyty przy zamykaniu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [ Freelander 99r ] - SZYBERDACH - zgrzyty przy zamykaniu.

jarekjurczyk - Sro Wrz 19, 2012 19:24
Temat postu: [ Freelander 99r ] - SZYBERDACH - zgrzyty przy zamykaniu.
Witam,
Drodzy klubowicze mam problem z szyberdachem. Gdy otwieram jest wszystko ok , cichutko i bez problemu lecz gdy zamykam silniczek wydaje dziwny zgrzyt - tak jakby kolko zebate nie zazebiało sie ze slimacznica. Sytuacja wystepuje juz w koncowej fazie zamykania, w momecie gdy prawie juz jest zamkniety. Sprawdziłem silniczek wraz z kolkiem zebatym , ma delikatne slady wytarcia ale sa naprawde minimalne. Gdy manualnie zamykam, problem nie wystepuje. :/
Co moze byc przyczyna powstawania naprawde głośnego zgrzytu? Czy jest tak jakies sprzegiełko ktore sie nie załacza, czy silniczek ma za duzy opór (manualnie zamykajac dach nie czułem oporu) czy w jakims miejscu jest uszkodzony mechanizm ... brakuje mi juz pomysłów.
Bardzo prosze opomoc.

kuba3er - Pon Paź 01, 2012 20:27

Mozna sprawdzić prowadnice. U mnie też był objaw zgrzytania w końcowej fazie domykania. Lubią łamać się ząbki na tych prowadnicach i czasem dach chce się przesunąc "krzywo" bo nie ma ząbków, lub też wpadły w ślizgi. Możesz odkręcić szybę i wtedy wszystko powinno byc widoczne. Ja na jednej prowadnicy miałem kilka zębów. wymieniłem na w pełni uzębioną i problem zniknął całkowicie. Być może u Ciebie jest podobnie?
Kosa1983 - Sro Lis 14, 2012 09:55

Witam u mnie pomogło wyczyszczenie i nasmarowanie prowadnic.