Zobacz temat - [R75] Przekręcony zamek klapy bagażnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Przekręcony zamek klapy bagażnika

piterazim - Czw Wrz 20, 2012 07:14
Temat postu: [R75] Przekręcony zamek klapy bagażnika
Witam

Mam problem z zamkiem bagażnika. Elektryczne otwieranie działa co pewien czas więc przyzwyczaiłem się do otwierania bagażnika kluczykiem. Dzisiaj za mocno przekręciłem i zamek kręci się dookoła.

Jest jakiś sposób na awaryjne otwarcie bagażnika od wewnątrz?


Wpadłem na pewien pomysł - zamek czasami działał przy otwieraniu elektrycznym. Nie wiem czy to była wina zamka czy instalacji. Może się wepnę gdzieś przed zamkiem i podam mu prąd z prostownika

Dziadek - Czw Wrz 20, 2012 11:54

Jak już uda ci się otworzyć klapę,to wykręć wkładkę i wypnij cięgło.
Najczęściej pęka tuleja w której obraca się wkładka (ta w którą wkładasz kluczyk).Wystarczy zdjąć zawleczkę i nałożyć pierścień długości ok.3 mm wycięty z miedzianej rurki do ogrzewania fi 15 (taka jak do kaloryfera) i złożyć do kupy.
U mnie działa już ponad rok.

piterazim - Czw Wrz 20, 2012 12:03

dzięki za info - tylko jak otworzyć :/
haszczyc - Czw Wrz 20, 2012 12:12

w modealach po lifcie jest awaryjne otwieranie klapy poprzez taki sznureczek
piterazim - Czw Wrz 20, 2012 12:32

wiem - ale mam model przedliftowy
21matys - Czw Wrz 20, 2012 20:14

piterazim napisał/a:
Dzisiaj za mocno przekręciłem i zamek kręci się dookoła.
miałem to samo. na szrocie kupiłem dobry zamek bez kluczyka i pzełożyłem tylko bębenek. 20minut roboty.
Dziadek - Czw Wrz 20, 2012 20:56

Szczerze powiedziawszy też się zastanawiałem jak awaryjnie otworzyć bagażnik od środka.W wielu autach jest taka możliwość,a tutaj?
Można spróbować zdjąć tapicerkę,ale w pozycji horyzontalnej i do tego w ciemnym bagażniku,to robota dla szczupłej panienki.
Co do naprawy,to zajmie jakieś 19 minut,a kawałek rurki nic nie kosztuje,ale jeśli jest bardzo wykruszony,to trzeba jednak kupić na szrocie.

SeniorA - Pią Wrz 21, 2012 10:18

piterazim napisał/a:
wepnę gdzieś przed zamkiem i podam mu prąd
BCU podaje napięcie żółtym przewodem z pinu 47.
piterazim - Pią Wrz 21, 2012 10:30

dzięki za info

Udało mi się otworzyć. Będę musiał trochę się nagimnastykować żeby zamek reanimować bo pękło więcej elementów.