Zobacz temat - [200]Wymiana skrzyni 216si
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200]Wymiana skrzyni 216si

rudealis - Pon Wrz 24, 2012 19:21
Temat postu: [200]Wymiana skrzyni 216si
Witam w krotce bende zmienial skrzynie przy swoim roverku na manula,czy trzeba cos robic przy instalacji elektrytcznej i co dokladnie trzeba miec:
-skrzynia z mocowaniami
-polosie
-lewarek zmiany biegow
-pedaly
-kompletne sprzeglo
cos jeszcze?

leszczu - Pon Wrz 24, 2012 19:25

Impulsator ??
I nie wiem jak jest z licznikiem, czy przypadkiem w automacie czerwone pole obrotomierza nie kończy się przy 6000 tyś, gdzie przy manualu kończy się przy 6900 tyś.

Harry - Pon Wrz 24, 2012 19:26

nie wiem czy komputer nie jest wtedy inny, ale mogę się mylić. Myślałem, że manuala chcesz wymienić na manuala, a nie automat na manuala i dlatego Ci napisałem PW
Linka sprzęgła
jezlei chodzi o instalacje elektryczna to jeszcze zegary hcyba bedziesz musiał zmienić,bo moze być inny impulsator w skrzyni no i włacznik wstecznego

rudealis - Pon Wrz 24, 2012 19:36

nie spotkalem sie jeszcze zeby trzeba bylo zmienaic komputer ewentualnie przeprogramowac na manuala ale to glownie przy nowszych samochodach ewntualnia trzeba zablokowac zeby caly czas komputer odczytywal ze dalej jest automat zeby mogl odpalic czyli zablokowac na D
leszczu - Pon Wrz 24, 2012 19:40

Harry napisał/a:
nie wiem czy komputer nie jest wtedy inny

Jest inny, znaczy ma inne numery. Ogólnie ten silnik w połączeniu z manuałem by chodził, ale na pewno miałby inną charakterystykę.

rudealis - Pon Wrz 24, 2012 19:44

Dokladnie to mam 1.4 16v,ale to jest niewilka roznica,problem w skrzyni lezy podobno w jakims amortyzatorze skrzyni po prostu tlucze sie,samochodem da sie "normalnie" jezdzic,a ja niechce dokaldac do tej skrzyni bo po prostu wole manual.chce zebrac jak najwiecej info na ten temat i przy okazji bym zrobi fotorelacji bo nie widze czegos takiego na forum
Harry - Pon Wrz 24, 2012 19:52

rozrusznik może tez być inny
w Roverach nigdy automatu nie wymieniałem, więc takie myślenie i tez nie przerabiałem automatu na manuala.

leszczu - Pon Wrz 24, 2012 22:08

rudealis napisał/a:
Dokladnie to mam 1.4 16v

To albo miałeś wymieniany silnik, albo skrzynie. Automat występował tylko w 1.6.

rudealis - Sro Wrz 26, 2012 19:57

tak silnik byl wymieniany prze poprzedniego wlasciciela,ale tu nie ma zadnej roznicy,szkoda ze nie mam kontaktu z osoba ktora to robila,bo napewno 1.4 bylo z manualem zawsze jakies info bym dostal

[ Dodano: Sro Wrz 26, 2012 19:57 ]
czy robil ktos taka przekladke?czy jest to wykonalne