Zobacz temat - [R420 SDI ] Maglownica , wspomaganie ? Pomocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 SDI ] Maglownica , wspomaganie ? Pomocy

nowy880 - Nie Paź 07, 2012 00:18
Temat postu: [R420 SDI ] Maglownica , wspomaganie ? Pomocy
Witam w moim roverku pojawił się problem z układem kierowniczym . Zaczęło się od stuków w kierownicy na lekko skręconych kołach ( sprawdzałem to nie są przeguby ) częste trzeszczenia kierownicy również się zdarzały . Na koleinach przy prędkościach od 80km/h samochód nosi poprostu kierownica sztywno wypada z rąk i prostuje się . Wczoraj rano przy odpaleniu usłyszałem w kabinie dziwne dźwięki tak jakby poprostu wiał wiatr w szczelinach i coś się pieniło doszedłem do tego że słychać to przy kierownicy , przy skręceniu kołami pojawił się opór i straszny hałas przy skręceniu na maksa i trzymaniu w tej pozycji hałas jeszcze głośniejszy nie umiem go opisać coś w rodzaju tarcia . Po otwarciu maski zauważyłem niski poziom płynu od wspom. kier. kupiłem więc płyn dolałem i oba dźwięki ucichły . Po godzinie postoju auta dźwięk powrócił i ubyło płynu , co dziwne nie było plamy pod autem . Czy można odrazu stwierdzić awarie maglownicy ?? Czy moze to cos innego ?? proszę o pomoc
szoso - Nie Paź 07, 2012 09:33

albo pompa cieknie albo maglownica, wejdź pod auto to wszystkiego się dowiesz
ja stawiam na pompę, w rzadko którym sdi jest sucha, cieszy się ona popularnością wśród części używanych :wink:

nowy880 - Nie Paź 07, 2012 11:32

Dzieki za pomoc , kladlem sie dzis pod auto i zauwazylem ze cieknie z miejsca wejscia weza do pompy przy samej śrubie . Czym to najlepiej uszczelnic ??
szoso - Nie Paź 07, 2012 12:19

jak z pod tej metalowej rurki co wychodzi z pompy to jest tam jakiś oring
Alexi - Wto Paź 09, 2012 14:46

Jak z tej dokręcanej na dwie śrubki to jeden. Jeśli Z tej na śrubę z duża główka to nawet dwa. Ale te są ciężkie do dostania.
nowy880 - Wto Paź 09, 2012 16:04

wali z tego łączenia tam gdzie są dwie śrubki , nie mam pomysłu jak to ogarnąć byłem nawet u mechanika powiedział że właśnie cięzko to dostać , nie ma jakichś "domowych sposobów" na uszczelnienie tego ? Mam napięty budżet na ten miesiąc i nie chce skończyć na kupnie całej pompy :/
Alexi - Wto Paź 09, 2012 16:13

Ja mam starą pompę i ta uszczeleczka jest mi zbędna.