Zobacz temat - [R400 1.4 Si gaz] Problem z odpalaniem na zimnym silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1.4 Si gaz] Problem z odpalaniem na zimnym silniku

gala2211 - Wto Paź 09, 2012 23:25
Temat postu: [R400 1.4 Si gaz] Problem z odpalaniem na zimnym silniku
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Niestety nie znalazłem podobnego zdarzenia do mojego a więc zakładam nowy temat. Otóż jestem posiadaczem Rovera 400 1.4 Si na gazie. Problem polega na tym, że nie odpala na zimnym silniku, tzn trzeba zakręcić pare razy. Wymienione zostały przewody zapłonowe, nowe świece, cewka, kopułka, paluch. Robiona była regulacja mapy LPG, wymienione filtry. I nic nie pomogło. Zdarzyło mi się że jeździłem trzy dni na samej benzynie i auto odpalało bez problemu, nie ważne czy silnik był ciepły czy też zimny. Wszystko było ok. Dodam że instalacja gazowa jest sekwencyjna. Jak jeżdze na gazie i zgaszę auto to póki jest ciepły silnik to odpala bez problemu a jak jest zimny to muszę zakręcić pare razy. Nawet jeśli przed zgaszeniem auta przełączę na benzynę żeby pochodził sobie z pare minut na benzynie to i tak później ciężko odpala. Obroty są w porządku. Jest przeczyszczona przepustnica, nowy silniczek krokowy. Co może być nie tak?? Już wydałem 700zl na naprawy i cały czas to samo. Serdecznie proszę o pomoc.
Adrian - Sro Paź 10, 2012 17:35

Jakie masz te obroty na biegu jałowym przy zimnym i rozgrzanym silniku?
praktis - Sro Paź 10, 2012 17:51

Może wtryski gazowe mają nieszczelność, puszczają gaz do kolektora i zalewa Ci silnik, stąd problemy z odpaleniem. Jakie masz tam wtryski gazu?
Adrian - Sro Paź 10, 2012 17:58

gala2211 napisał/a:
jak jeżdze na gazie i zgaszę auto to póki jest ciepły silnik to odpala bez problemu
:wink:
gala2211 - Sro Paź 10, 2012 18:03

Obroty na zimnym w granicach 1100 a na cieplym 800. Co do wtrysków to nie mam pojęcia. Zaprowadziłem znowu do mechanika. Ma zobaczyć wtryski. Zobaczymy co powie.
leszczu - Sro Paź 10, 2012 18:04

Może czujnik położenia wału szwankuje ??
gregor13 - Pon Paź 15, 2012 09:01

gala2211, rady pomogły?