Zobacz temat - [R220]Wyczulony ABS?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220]Wyczulony ABS?

predatoraf - Czw Paź 11, 2012 13:18
Temat postu: [R220]Wyczulony ABS?
Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas hamowania na baaardzo ubitej ziemi, trawie, żwirze włącza się ABS, jakoś mi to nie przeszkadzało, jednak wczoraj miałem sytuację, że musiałem wyhamować z 40km/h (droga remontowana, nie można się wymijać stąd taka prędkość) bo jakiś debil wyskoczył mi zza zakrętu, w związku z tym jedno koło było poza jezdnią, włączył się ABS i mnie pociągnęło jakieś 4-5m. 40km/h to nie prędkość, a o mało co nie wylądowałem w rowie. Czy ABS, może się zepsuć, zużyć itd?
bociannielot - Czw Paź 11, 2012 13:30

predatoraf, dużo rzeczy może mieć wpływ na działanie ABS-u nawet np zużycie bieżnika opony ;)
Steff - Czw Paź 11, 2012 15:06

Mnie też coraz częściej zdarza się, że jadę 40-50 na godzinę albo nawet i wolniej dojeżdżając do świateł, droga czysta i sucha, lekko hamuję a ten wariat ABS "ładuje" mi po nodze. Innym razem w podobnych okolicznościach nic się nie dzieje. Kilka razy też zdarzyło mi się, że nagle zapaliła się kontrolka ABS`u i wykrzyknik. Wystarczyło wyłączyć silnik i odpalić ponownie, wszystko wróciło do normy. Czy to może być związane z czujnikami przy kołach czy jakimś inny usrojstwem?
kzrr - Czw Paź 11, 2012 15:19

Steff, dokładnie takie same objawy są u mnie - hamowanie przy niewielkiej prędkości na suchej nawierzchni itp generalnie w warunkach w których ABS nie powinien się uruchamiać. Sprawdź pierścienie od ABSu. 90% że jest przyczyną takie czegoś.
Steff - Czw Paź 11, 2012 16:33

Co w nich sprawdzić? Na pierwszy rzut oka pewnie nic się nie zauważy. Czy te pierścienie można najzwyczajniej w świecie potraktować szczotką drucianą? A czy czujniki też się w jakiś specjalny sposób czyści?
leszczu - Czw Paź 11, 2012 17:38

Steff napisał/a:
Co w nich sprawdzić?

Jak pierścień będzie pęknięty, albo jak będzie lekki ubytek, to własnie takie jaja będą się działy.

kzrr - Czw Paź 11, 2012 19:31

Steff napisał/a:
Czy te pierścienie można najzwyczajniej w świecie potraktować szczotką drucianą?


Jak będą pęknięte to raczej nic to nie da :D

Tak jak leszczu napisał, obejrzyj je dokładnie itp.
Ja u siebie wyjąłem bezpiecznik od pompy ABS i "chwilowo" problem z głowy :P