Zobacz temat - [R75] Akumulator do 1.8
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Akumulator do 1.8

bartoszsz - Wto Paź 16, 2012 12:21
Temat postu: [R75] Akumulator do 1.8
Witka!
Otóż mój problem ma sie następująco. W niedawno kupionym roverku postanowiłem sprawdzić akumulator i jego stan przed zimą. Oczom mym ukazał się akumulator o pojemności całych 50 Ah. :shock:
Nie wiem, czy to idiotyzm, czy chęć pozornej oszczędności wkładać taką pojemność. Poczytałem forum i dowiedziałem się, że do 1,8 benz producent proponuje 61Ah.
Pyt. 1: Czy mogę włożyć troszkę większą pojemność, np 62 lub 64 Ah, czy musi być 61?

Pyt. 2: Czy akumulator który był w aucie (50Ah) może przyczyniać się np do zacinania szyb przy opuszczaniu/podnoszeniu, lub słabego działania np centralnego zamka z pilota?

Pyt. 3: Czy jest znacząca różnica między akumulatorami jakimiś super np Varty za ok 300 zł, a akumulatorami innych firm np za 180 zł?

aha, jeśli to ma znaczenie, dodam ze auto ma LPG.

sknerko - Wto Paź 16, 2012 12:43

pyt 1 można trochę większy nic nie szkodzi ale tez nie za wielki bo potem nie doładowuje go auto.
pyt 2 moim zdaniem może ale tez nie koniecznie
pyt 3 moim zdaniem nie ma, jedynie Varta za 300 nadaje się do np. taksówki bo wytrzyma więcej intensywnie użytkowana a najtańsze w domowych warunkach spokojnie dają rade. Poza tym gwarancja jest na jeden i drugi taka sama.

[ Dodano: Wto Paź 16, 2012 12:43 ]
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=82107 Tu masz podobny temat

apples - Wto Paź 16, 2012 12:47


bartoszsz! Temat zamykam.

Odpowiedź na Twoje pytanie udzielił kolega sknerko.

Proszę kierować się jego wskazówkami, a następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples