Zobacz temat - [Rover 214 Si] Założenie nowego centralnego zamka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214 Si] Założenie nowego centralnego zamka

czubek - Czw Paź 18, 2012 20:28
Temat postu: [Rover 214 Si] Założenie nowego centralnego zamka
Witam
Niedawno kupiłem Rover 214 Si, i jak powiedział mi poprzedni właściciel, centralny zamek zwariował mu kiedyś, ciągle się włączał i nie wiedział co zrobić, więc jakiś mechatronik wyjął mu go za odpowiednią sumę. Chciałem go zastąpić nowym centralnym zamkiem a z racji że wszystkie siłowniki są już na miejscach, kupiłem samą centralkę i zacząłem się zastanawiać jak ją założyć.
Okazuje się że do wszystkich siłowników oprócz tego w drzwiach kierowcy, idą jakieś przewody do siłowników, zółty i biały.

I tu moje pytanie, gdzie te kable mają swój koniec ?
Nie chciał bym rozbierać wszystkich drzwi aby zakładać nowe kable ale nie mogę znaleźć, gdzie te kable się spotykają żeby się pod nie podpiąć...

A może nie warto ryzykować, skoro oryginalny centralny świrował i założyć jednak nowe kable ?

chudson - Czw Paź 18, 2012 21:31

Ściagnij sobie RAVE bo skoro zamierzasz sam to montowac to pytań gdzie idzie który kabelek będziesz miał więcej. Tam jest schemat wiązki przestudiujesz.

Moim zdaniem duuużo prościej i szybciej było by kupić centralkę z przewodami , pociągnąć nowe kabelki i tylko podpiąć się do orginalnych siłowników. Zwłaszcza ,że nie wiesz czemu poprzedniemu właścicielowi świrował centralny, Może gdzieś przewody przetarte i dalej będziesz miał problem. Możesz się pokusić o naprawę orginału. Najprawdopodobniej spec ciachnął jakiś przewód jedynie aby odłączyć instalację.

pawel2707 - Wto Paź 29, 2013 22:00

mam ten sam problem u mnie w ogóle nie działa centralny nawet z kluczyka kupiłem centralkę z pilotami i mam zamiar na końcu kabli go podłączyć czy komuś się to już udało??

[ Dodano: Wto Paź 29, 2013 22:00 ]
znalazłem schemat :)
http://www.elektroda.pl/r...entral_3678.jpg