Zobacz temat - [R620SDI] Gaśnie na wysokich obrotach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620SDI] Gaśnie na wysokich obrotach

Puki66 - Pią Paź 19, 2012 14:44
Temat postu: [R620SDI] Gaśnie na wysokich obrotach
Witam mam problem z Roverkiem jadąc autostradą tak ok 130-140 km/h potrafi zgasnąć dzieje sie to coraz częściej. Aby go ponownie uruchomić muszę wyłączyć i włączyć zapłon bo inaczej nie odpali nawet jak jest na biegu.... Jaka może być tego przyczyna??
szoso - Pią Paź 19, 2012 18:21

błędy sprawdzał czy nie sprawdzał?
Pawkaz - Pią Paź 19, 2012 20:06

Puki66 napisał/a:
muszę wyłączyć i włączyć zapłon bo inaczej nie odpali nawet jak jest na biegu.

To normalne, u mnie nawet przy bardzo malej predkosci tak jest

madagaskar - Pią Paź 19, 2012 22:51

podobny problem miał kolega w nissanie 2.0 d.przy predkosci ok 140 stop.na pobocze wyłączył i włączył zapłon i jechał dalej.co się okazało,czujnik walniety i zapłon odcinał żeby silnika nie wprowadzać na wyzsze obroty.dziwne bo na niskich biegach kręcił do czerwonego i nic się nie działo.
Puki66 - Wto Lis 13, 2012 12:48

Błędy sprawdzałem wyszło błąd wtrysku błędna odchyłka czy coś takiego już nie pamietam. Wymieniłem już pompę wtryskową dwa razy wtrysk sterujacy i dalej nic się nie poprawiło.
szoso - Wto Lis 13, 2012 18:36

Puki66 napisał/a:
Wymieniłem już pompę wtryskową dwa razy wtrysk sterujacy i dalej nic się nie poprawiło.

zamiast wymieniać wszystko po kolei było się odezwać bo to może być wina wiązki pompy a tak kasa poszła w błoto i dalej nic, no ale to twoje pieniądze nie moje :wink:

Puki66 - Wto Lis 20, 2012 15:56

A możesz dokładniej powiedzieć o co chodzi?? Bo nie do końca kapuje:)
kadzaf - Wto Lis 20, 2012 21:07

Puki66 napisał/a:
A możesz dokładniej powiedzieć o co chodzi?? Bo nie do końca kapuje:)

chodzi o sprawdzenie stanu wiazki silnika miedzy pompa a kompem

szoso napisał/a:
Puki66 napisał/a:
Wymieniłem już pompę wtryskową dwa razy wtrysk sterujacy i dalej nic się nie poprawiło.

zamiast wymieniać wszystko po kolei było się odezwać bo to może być wina wiązki pompy a tak kasa poszła w błoto i dalej nic, no ale to twoje pieniądze nie moje

u mnie podobny był defekt ,tyle ze pompy akurat nie wymieniałem tylko wtryski,dałęm sobie spokoj bo szkoda mi było kasy i auto było potrzebne ,sprawe rozwiazała pompa od sd ,spalanie ciut wyzsze ale chodzi niebo lepiej jak na oryginalnej :wink: