Zobacz temat - [R75] Wymiana pasa bezpieczeństwa - środek tył - kombi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana pasa bezpieczeństwa - środek tył - kombi

Wolek - Sob Paź 20, 2012 16:36
Temat postu: [R75] Wymiana pasa bezpieczeństwa - środek tył - kombi
Witam serdecznie mam problem złorzylem oparcie tylnej kanapy i zblokowało mi środkowy pas bezpieczeństwa moze ktoś wie jak go wymontowac ?? ??
pazdzi0h - Sob Paź 20, 2012 21:10

spróbuj najpierw delikatnie go przywołać do porządku tzn. ruszaj lekko prawo lewo i popychaj w stronę tyłu, myślę, że powinien wrócić a jeśli nie no to już wyższa szkoła jazdy

musisz zdemontować tylną półkę a żeby to z kolei uczynić to:

kładziesz kanapę,

i demontujesz boczki z tapicerki, trzeba je pociągnąć umiejętnie do góry
potem dwa plastiki, które są po całej szerokości auta na środku podzielone na pół, są one zaślepione takimi plastikowymi korkami

i wtedy masz dostęp do półki

jak zdemontujesz półkę to pas jest przykręcony na śruby torx, nie pamiętam jaki rozmiar

Wolek - Pon Paź 22, 2012 14:39

Kolego jaka połka pas jest zamontowany w oparciu siedzenia
SeniorA - Pon Paź 22, 2012 17:58

Wolek napisał/a:
Kolego jaka połka pas jest zamontowany w oparciu siedzenia
tak jest ,w kombi środkowy pas jest mocowany w oparciu i do wymontowania trzeba pobawić się w tapicera i ściągnąć pokrycie oparcia łącznie z podłokietnikiem ,w każdym razie trzeba podpinać zaczepy tapicerki.
pazdzi0h - Pon Paź 22, 2012 19:39

a to sory, nie zauwazylem, ze to kombi i z rozpedu przyjalem, ze to sedan, przepraszam!
Wolek - Wto Paź 23, 2012 11:08

dzięki będę próbował to siedzenie rozbroić
maryba - Wto Paź 23, 2012 18:15

SeniorA napisał/a:
Wolek napisał/a:
Kolego jaka połka pas jest zamontowany w oparciu siedzenia
tak jest ,w kombi środkowy pas jest mocowany w oparciu i do wymontowania trzeba pobawić się w tapicera i ściągnąć pokrycie oparcia łącznie z podłokietnikiem ,w każdym razie trzeba podpinać zaczepy tapicerki.


Owszem jest w oparciu,ale nic nie musisz pruć, ani nie trzeba ściągać tapicerki.Postaraj sie podnieśc siedzisko (chyba trzeba lekko do przodu auta pociągnąc) i odkręcic pod siedziskiem dolne mocowanie pasa, jak juz odkręcicsz to bedziesz mógł podnieśc oparcie i na spokojnie rozwinac pas.

Pas tylnej kanapie ma takie zabepieczenie , żę jak kanapa nie jest pionowo to pas sie bloku - ma to uzasadnienie np w trakcie dachowania ;)


Jak rozkręcisz pas to spradz koniecznie czy masz ogranicznik na pasie taki który uniemożliwi Ci wsuwanie sie pasa przy składaniu oparcia.

ja nie mialem tego ogranicznika i przebijałem sie przez to co Ty teraz :)

potem znalazłem taki ogranicznik w starym poszrotowm pasie i, założyłem i hula do dzisiaj .

SeniorA - Wto Paź 23, 2012 19:18

maryba napisał/a:
Owszem jest w oparciu,ale nic nie musisz pruć, ani nie trzeba ściągać tapicerki.
maryba, kolega zadał pytanie jak zdemontować pas , a nie rozwinąć go.W tytule też jest "Wymiana pasa ..."
maryba - Wto Paź 23, 2012 19:23

SeniorA napisał/a:
maryba napisał/a:
Owszem jest w oparciu,ale nic nie musisz pruć, ani nie trzeba ściągać tapicerki.
maryba, kolega zadał pytanie jak zdemontować pas , a nie rozwinąć go.W tytule też jest "Wymiana pasa ..."


:) ale w pierwszym poście napisał że złożył oparcie . a inaczej nie podniesie oparcia jeśli nie odkręci na dole. Wydaje mi sie że wyjęcie pasa w tytule postu jest dla autora tożsame z odblokowaniem go :) - i pewnie chodzi o to by poprsotu postawić oparcie .

Podsumowając jeśli chce wyminic czy podnieśc oparcie to w jego sytuacji ( opuszczonej kanapy ) najlepiej odkręcic na dole mocowanie pasa...

SeniorA - Wto Paź 23, 2012 19:36

maryba napisał/a:
Wydaje mi sie że wyjęcie pasa w tytule postu jest dla autora tożsame z odblokowaniem go - i pewnie chodzi o to by poprsotu postawić oparcie .
możliwe że o to chodziło , ale ja inaczej zrozumiałem.
maryba - Wto Paź 23, 2012 19:40

SeniorA napisał/a:
maryba napisał/a:
Wydaje mi sie że wyjęcie pasa w tytule postu jest dla autora tożsame z odblokowaniem go - i pewnie chodzi o to by poprsotu postawić oparcie .
możliwe że o to chodziło , ale ja inaczej zrozumiałem.


Spoko ważne by Wolek sie nie narobił - mam kombi przechodziłem przez to dwa razy :)