Zobacz temat - [R45] Strzelanie w drzwiach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Strzelanie w drzwiach

grzechkrc - Nie Paź 21, 2012 19:08
Temat postu: [R45] Strzelanie w drzwiach
Witam

Mam bardzo denerwujący problem otóż podczas przyśpieszania albo hamowania coś strzela mi w drzwiach pasażera,raczej nie jest to podnośnik szyby bo dołożyłem nakrętki do wszystkich śrub i nic nie pomogło, ogranicznik tez nie bo go wykręciłem. ma ktoś jakiś pomysł?

Bodziek85 - Nie Paź 21, 2012 22:05

zawiasy :(
forest - Pon Paź 22, 2012 00:01

Również mam ten sam problem, czy jest jakiś sposób żeby to zniwelować?
barney79 - Pon Paź 22, 2012 05:06

Miałem podobne objawy.Okazało się że winna jest listwa drewnopodobna.Miała lekkie luzy ale u mnie stukało.
grzechkrc - Pon Paź 22, 2012 11:57

tapicerka jet zdjęta wiec to nie listwa,a na zawiasach żadnych luzów nie ma.
Jak szarpie drzwiami to cały samochód się rusza a drzwi nie strzelają

bociannielot - Pon Paź 22, 2012 12:12

Miałem to samo w drzwiach od strony kierowcy w R25, samo (chyba, albo nie zwracam już na to uwagi) ustało, mój mechanik też ma to u siebie w accordzie ( w końcu ta sama fabryka :D )
brkzzz - Pon Paź 22, 2012 16:10

U mnie w drzwiach pasażera hałasowało cięgno "dzyndzla", którym zamyka się zamek od środka. Obciążyłem je silikonem (zmiana masy = zmiana częstotliwości drgań własnych) i mam spokój :]
grzechkrc - Pon Paź 22, 2012 18:54

to też nie cięgno,ten stuk przypomina strzelanie blachy
brkzzz - Pon Paź 22, 2012 23:24

Może strzela w zawiasach? Raz mi tak strzeliło, chyba był to poziomy element, który odpowiada za maksymalny kąt otworzenia drzwi.
grzechkrc - Wto Paź 23, 2012 18:15

chyba chodzi Ci o ogranicznik, jego też wykręciłem.
zauważyłem ze jeżeli popada to przestaje strzelac

jerzy53 - Wto Paź 23, 2012 20:29

Podłączam się pod temat , bo od wczesnej wiosny mam taki sam problem . Nie mogę tego "strzelana- pykania" zlokalizować ( po prawej stronie ) . Sądzę , że to puścił jakiś ze zgrzewów blach , ale nie wiadomo gdzie . Mialem w lato nawet zdjąć przednie drzwi i pojeździć bez nich , aby się przekonać czy to w nich , ale nie było kiedy . Nadal nic nie wiem . Jeśli dojdę do tego , napisze .
Pimpa - Wto Paź 30, 2012 20:01

Witam, ja bym się jednak skłaniał ku zawiasom w drzwiach, miałem to samo. Na zamkniętych drzwiach nie można tego wyczuć. Spróbuj na zaciągniętym ręcznym i przy otwartych drzwiach na full ruszać na przemian w przód i w tył, jak stukania nie będzie - zawiasy. Odgłos podobny jak przy wywalonym sworzniu wahacza, no nie??? U mnie minimalnie był wytarty sworzeń w górnym zawiasie i to z tego powodu stukało tak że, szału można było dostać. Udało mi się znaleźć na szrocie sworzeń do zawiasu, akurat trafiłem od Civica, wymieniłem i po kłopocie.
grzechkrc - Wto Paź 30, 2012 22:32

spróbuje zrobi tak jak mówisz, ale muszę poczekać jak będzie sucho, bo jak jest wilgotno to stukanie ustaje
Rov45 - Wto Kwi 04, 2017 21:15

Koledzy, czy problem tego stukania został rozwiązany? U mnie jest to samo, przy mokrej pogodzie jakby to mniej doskwierało. Nie wiem jak pogoda ma wpływ na stukanie w drzwiach. Przy ruszaniu otwartymi drzwiami całe auto chodzi, więc to chyba nie to. Mechanik wspomina coś o poduszkach silnika. Dodam, że problem pojawił się po tym jak zrobiłem geometrie zawieszenia. WTF?