Zobacz temat - [Rover 220 SDi] nie działa wentylator silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 220 SDi] nie działa wentylator silnika

visionperfect - Pon Paź 22, 2012 09:01
Temat postu: [Rover 220 SDi] nie działa wentylator silnika
Witam Państwa,
moim kolejnym problemem na który szukam odpowiedzi to problem z nie włączającym się wentylatorem silnika.Samochód długo stał, przy pierwszym odpaleniu przekaźnik wentylatorów dał o sobie znać dymkiem i dziwnym dźwiękiem, więc go wymieniłem na zgodny z oznaczeniami moduł. Wymieniłem też bezpiecznik bo był uwalony. Jednak problem jest dalej - wentylator się nie włącza. Nie wiem też jaka jest temperatura bo wskaźnik na desce nie działa, czy może ktoś wie gdzie ten czujnik temperatury na deskę się znajduje? Podejrzewam że pod kompresorem klimy, tak pod łapą z kabelkiem.

Dzięki za pomoc.

Chester - Pon Paź 22, 2012 19:56

czujnik odpowiadający za wskaźnik jest po lewej stronie bagnetu od oleju
(stojąc przodem do silnika) na rysunku nr 3.
co do wentylatora to może zardzewiał wirnik i dlatego spalił bezpiecznik raczej od przeglądnięcia wiązki elektrycznej jak i wentylatora się nie obejdzie.... wentylator jest stosunkowo łatwo wyciągnąć.....
bez obaw ja jeżdżę już kilka lat R 220 SDi bez klimy i jeszcze nie słyszałem żeby się wentylator włączył.....

kadzaf - Pon Paź 22, 2012 20:02

visionperfect napisał/a:
problem z nie włączającym się wentylatorem silnika

Pewnie miałes na mysli wentylator chłodnicy ,jesli przekaznik wymieniłes to mozesz sprawdzic na krótka mostkujac końcówki od czujnika załaczania wentylatora który znajduje sie u gróry w chłodnicy .On ma za zadanie zalaczania własnie jego.
A czujnik w bloku (3 na zdj) pokazuje tylko wskazania na desce rozdzielczej.

visionperfect - Sro Gru 05, 2012 08:24

dzięki za pomoc, w lokalizacji czujnika, na deskę-ciężki tam dostęp, oraz dzięki za podpowiedź jak sprawdzić wentylator chłodnicy-o to mi chodziło. Sprawdzę i napiszę co się stało.

[ Dodano: Sro Gru 05, 2012 08:24 ]
witam, czujnik na deskę wymieniony, wskaźnik pokazuje temperaturę- wskazówka dochodzi do połowy skali, natomiast problem polega na tym, iż w kabinie jest zimno, nie grzeje nawet po tym jak samochód pracuje kilka godzin. Kod błędu to 14 czujnik temperatury, wiecie który to jest? czy od niego może być problem z ogrzewaniem?