Zobacz temat - [214 Si] Problem z pompą paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 Si] Problem z pompą paliwa

dardzik - Pon Paź 22, 2012 11:44
Temat postu: [214 Si] Problem z pompą paliwa
Problemów z moim Roverkiem ciąg dalszy...

Wymieniłam pompę paliwa, dlatego że stwierdziłem że nie podaje paliwa.

Przyszła nowa pompa, zainstalowałem ją. Zadowolony wsiadam do autka przekręcam kluczyk, słyszę pracę pompy. Czynność powtarzam z tym że już pracy pompy nie słyszę. Odczekam 30 sekund, po przekręceniu stacyjki znów słychać pompę jak pracuje. Rozkręciłem filtr, okazało się że nie podaje paliwa na listwę. Zdenerwowany całą tą sytuacją (auto stoi już miesiąc w garażu), sprawdziłem stan starej pompy " na krótko". Okazało się że pompa działa, nie potrzebny zakup...


Prawdopodobnie napięcie nie dochodzi na pompę, co może być przyczyną??

Miał ktoś kiedyś taki problem???

[ Dodano: Pon Paź 22, 2012 11:44 ]
Dodam kilka istotnych faktów:

- usterka wystąpiła nagle w czasie jazdy;
- następnie można było uruchomić pojazd ( pojazd odpalał, po chwili sam gasł )
- po zmianie pompy pojazd w ogóle nie odpala
- stwierdzam brak zasilania na pompie (aczkolwiek czasem pompa się odezwie po przekręceniu stacyjki)

W czym może być problem?

leszczu - Pon Paź 22, 2012 12:39

Ile benzyny jest w baku ??
dardzik - Pon Paź 22, 2012 12:49

15 litrów, wlewałem osobiście
leszczu - Pon Paź 22, 2012 12:57

Jeśli słychać pracę pompki to znaczy że działa, tylko nie może zaciągnąć paliwa, więc albo za wysoko jest umiejscowiona, albo za mało jest jeszcze benzyny w baku.
dardzik - Pon Paź 22, 2012 13:01

Rozumiem ale... pompka pracuje tylko raz, tzn. jak przekręcę stacyjkę to działa a jak za chwilę spróbuję to już jej nie słychać. Po 30 sekundach sytuacja się powtarza.

Kumpel stwierdził że jest "słaba masa". Ja z elektryki jestem słaby, tzn. dopiero teraz się tego uczę. Wiem że pompa uruchamia się ze stacyjki, później kontrole przejmuje ecu. Dodam że poprzednio jak auto chwile postało to odpaliło, można było się przejechać ale tylko kawałek.

leszczu - Pon Paź 22, 2012 13:16

dardzik napisał/a:
Rozumiem ale... pompka pracuje tylko raz, tzn. jak przekręcę stacyjkę to działa a jak za chwilę spróbuję to już jej nie słychać. Po 30 sekundach sytuacja się powtarza.

A to jest normalne, bo pompka wytworzyła już ciśnienie i potem już nie potrzebuje ponownego pompowania, dopiero po iluś tam sekundach, znowu pompuje.

dardzik - Czw Lis 01, 2012 17:34

Dobra w takim razie wieczorem jadę na stacje i tankuje auto do pełna. Wtedy nie będzie już wątpliwości. Już powoli ta cała sytuacja mnie denerwuje kupiłem auto 2 miesiące temu a miesiąc stoi już w garażu...

[ Dodano: Czw Lis 01, 2012 17:34 ]
Witam, długo mnie tu nie było:( Co prawda udało mi się wygrać z pompą (choć prawdopodobnie nie ostatecznie).

Prawdopodobnie wyłącznik bezwładnościowy "wypadł"... Auto ruszyło zrobiłem 100 km do dziś..

Dziś jadąc w dłuższą trasę, auto odmówiło posłuszeństwa. Obroty się zawiesiły na 2,5 tyś. w górę nie dało się już kręcić, spadły do 800 obrotów. Jak dodaje gazu to silnik się dławi i gaśnie. Dzieje się tak tylko na rozgrzanym silniku. Po ostygnięciu silnik pracował prawidłowo, do rozgrzania... Wymieniłem świece, sprawdziłem kable - wszystko ok.


Co może być uszkodzone?? Możliwe że pompa nie dostaje odpowiedniego napięcia??