Zobacz temat - [Rover 75] Gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodzącego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Rover 75] Gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodzącego

Lokione - Nie Paź 28, 2012 14:30
Temat postu: [Rover 75] Gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodzącego
Witam.
mam strasznie denerwujący problem z autem

Objawy:
Po przejechaniu nawet 100 metrów i wyłączaniu zapłonu zaczyna mi się uruchamiać wiatrak i chłodzi... chłodzi.. chłodzi.. i tak bez końca. Dopiero po odłączeniu akumulatora wszystko zaczyna działać jak powinno. W trakcie jazdy nie unosi się wskazówka temperatury silnika, auto czasami traci moc, trudno się je odpala, gaśnie.

Moje poszukiwania i wnioski:
Podłączyłem auto do komputera który wywalił mi tylko jeden błąd: "(numer DTC - P0117*) Obwód czujnika temperatury płynu chłodzącego silnik - za niska wartość sygnału wejściowego". Temperatura, którą zawsze wskazuje komputer to 147*C. Przekopałem całe forum, pół sieci, skontaktowałem się z mechanikiem i doszedłem do wniosku ze chcąc nie chcąc muszę kupić ten czujnik (cena nowego z przesyłką to 53 zł).

Problem:
Gdzie jest ten czujnik?
znalazłem post, w którym jeden z użytkowników zadał to pytanie ale na nie nikt nie odpowiedział bo sam stwierdził, że go znalazł.
W sieci znalazłem schemat, na którym owy czujnik oznaczony jest jako "3" http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001630
Przeczytałem/usłyszałem takie zdanie "z prawej strony silnika", no więc Wyciągnąłem akumulator, ściągnąłem filtr powietrza, wymontowałem koszyk na akumulator i ponoć tam miałem znaleźć ten czujnik.. niestety ani ja ani znajomy o dużo większym pojęciu nie znaleźliśmy go.

Pytanie:
powiecie gdzie mam go szukać? bo dostaję już do głowy.



p.s.
Uprzedzę wasze pytania odnośnie innych części: wymieniony rozrusznik, termostat, rozrząd (z pompą wody), obie uszczelki pod głowicą (wraz z planowaniem głowicy).

rtoip69 - Nie Paź 28, 2012 16:12

Witam .
Czujnik temp. jest tam gdzie termostat między głowicami .

tetigon - Nie Paź 28, 2012 16:16

tu masz link rozmieszczenia czujników
apples - Nie Paź 28, 2012 19:23


Lokione! Temat zamykam.

Odpowiedź na Twoje pytanie udzielił kolega tetigon.

Proszę kierować się jego wskazówkami, a następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples