Zobacz temat - [416] lewe lusterko elektryczne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416] lewe lusterko elektryczne

TomP - Nie Lis 04, 2012 12:20
Temat postu: [416] lewe lusterko elektryczne
Nie działa mi regulacja lewego lusterka w pionie, w poziomie działa. Dam rade to sam naprawić, jak? Co się mogło schrzanić?
Adrian - Nie Lis 04, 2012 16:50

A podczas próby ustawienia lusterka w pionie silniczek lusterka słychać?
TomP - Nie Lis 04, 2012 17:30

słychać
Adrian - Nie Lis 04, 2012 17:45

Będziesz musiał wyjąć wkład lusterka i zobaczyć co tam nawaliło. Mam przeczucie, że to wina plastikowego elementu, który przenosi ruch silniczka na lusterko. Jak wyjmiesz wkład to zobaczysz na jakiej zasadzie to działa i szybko zlokalizujesz usterkę. :wink: W załączeniu fota, która pomoże w demontażu... :wink:
greg-si - Nie Lis 04, 2012 19:56

a może coś wyskoczyło i wystarczy raz przestawić lusterko ręcznie?
sTERYD - Nie Lis 04, 2012 22:24

najprawdopodobniej wyskoczyło z kulki i tak jak pisze greg-si, trzeba po prostu docisnąć spód ręcznie
TomP - Nie Lis 04, 2012 22:30

Ręcznie mogę ustawiać w pionie dowolnie.
sTERYD - Nie Lis 04, 2012 22:41

wyjmij wkład lusterka jak masz w pościeAdriana. Zobaczysz w środku czarną kulkę, na której wkład siedzi na środku i dwie żółte z doklejonymi wałeczkami , które wchodzą w przecięcia w gniazdach wkładu, żeby te kulki się nie mogły obrócić. to są kulki od sterowania jedna jest po wewnętrznej, druga na dole. ta po wewnętrznej jest od przestawiania lewo-prawo, ta na dole od góra-dół. ta dolna Ci wyskoczyła z gniazda we wkładzie i ona sobie sie obraca w silniczku, ale nie reguluje położenia lusterka a wkład sobie luźno wisi na dwóch pozostałych, więc możesz go przestawiać. Jak założysz na obie kulki tak jak ma być, to będzie działać tak jak powinno :cool: