Zobacz temat - [R400] Kropelki oleju pod samochodem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Kropelki oleju pod samochodem.

fredii - Sob Lis 10, 2012 22:53
Temat postu: [R400] Kropelki oleju pod samochodem.
Witam

Nie wiem jak zacząć gdyż na silnikach kompletnie się nie znam :smile: Napiszę tak jak to widzę. Otóż dzisiaj zobaczyłem malutką plamkę oleju pod samochodem. Zaglądnąłem pod samochód i widzę kropelkę oleju oraz lekko zachlapaną część. Jest ona pod silnikiem. Usytuowana jest pomiędzy chłodnicą a głowicą. Gdy patrzy się pod samochód widać ją bardzo dokładnie. Wystaje ponad obudowę pod zderzakiem. Czy Wy mnie zrozumiecie? …- nie wiem. Dopiero, co byłem uszczelnić przewód chłodnicy, bo płyn delikatnie ubywał to teraz to. Czy możecie mi pomóc i napisać, z jakiej to konkretnie części kapie olej?

kadzaf - Sob Lis 10, 2012 23:01

fredii napisał/a:
Usytuowana jest pomiędzy chłodnicą a głowicą. Gdy patrzy się pod samochód widać ją bardzo dokładnie. Wystaje ponad obudowę pod zderzakiem. Czy Wy mnie zrozumiecie?

Najlepiej jak bys wytarł wszystko do sucha i obserwował skad konkretnie jest wyciek
ewentualnie mozesz cyknac i wrzucic fotke miejsca wycieku napewno bedzie pomocna. :wink:

leszczu - Nie Lis 11, 2012 10:29

Wrzuć fotkę tego wycieku, bo pod spodem może być dużo miejsc gdzie olej będzie się sączyć.
fredii - Pon Lis 12, 2012 23:58

Witam ponownie

Sprawa okazała się błaha. Pojechałem do mechanika, który od początku „opiekuje” się moimi Roverkami. Otóż przy wymianie oleju jeden z pracowników jakoś tak niefortunnie lał olej, że troszkę wyciekło gdzieś w zakamarki silnika. Deszcz i ostatnimi czasy ostra jazda podmyły olej, który wymieszał się z wodą. Opadając na parking tworzył małe tłuste plamki. Mechanik wymył silnik, sprawdził wszystkie możliwe punkty skąd może wyciekać. Nic nie znalazł. Teraz ani kropelki pod samochodem nie ma :)

ADI-mistrzu - Wto Lis 13, 2012 08:48

:razz: ... ale głupia sprawa, ale czasem takie się zdarzają :wink:
Dobrze że jednak wszystko jest ok.