Zobacz temat - Cejrowski ujawnia sposób na mandat z fotoradaru
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Cejrowski ujawnia sposób na mandat z fotoradaru

czort - Sro Lis 14, 2012 19:09
Temat postu: Cejrowski ujawnia sposób na mandat z fotoradaru
http://auto.dziennik.pl/a...fotoradaru.html
pelson91 - Sro Lis 14, 2012 19:18

Stare, znane. W przypadku otrzymaniu zdjęcia i mandatu oczywiście zastosuję ;)
NiceMan - Sro Lis 14, 2012 20:25

http://biznes.onet.pl/nie...98,1,news-detal

Kolejny ciekawy temacik o fotoradarach :)


Pozdrawiam

gustav.pl - Sro Lis 14, 2012 20:36

W zasadzie mnie to nie dziwi - im bardziej ktoś się "obnosi" ze swoją wiarą(katolicy), tym jest większym krętaczem i hipokrytą :sad: .
Wciąż mnie "rozbraja" oburzenie ludzi, którzy wychodzą z kościoła po niedzielnej mszy i walą prosto na osiedle przez ulicę, chociaż do przejścia dla pieszych(z sygnalizacją świetlną) mają 10m dalej, a ja ośmielam się na nich trąbić :grin:

Alexi - Sro Lis 14, 2012 21:12

Wiara tu nie ma nic do rzeczy. Niech sobie wierzą w co tam chcą nawet latającego potwora spaghetti. Sęk w tym, że za niedługo będziemy podróżować dziurą a na straży naszej zawrotnej prędkości 50km/h będą stały miliardy fotoradarów. Moje zdanie jest takie że nie kierowcy powodują wypadki a złe drogi. Im więcej pomysłów na fotoradary tym lepiej.
xROnx - Sro Lis 14, 2012 21:35

alexi napisał/a:
Moje zdanie jest takie że nie kierowcy powodują wypadki a złe drogi.

Oj tutaj się z Tobą nie zgodzę. Wystarczy postać 10min przy jakiejś ruchliwej drodze np krajowej i zobaczyć co kierowcy potrafią wyprawiać. Np na 100 samochodów tylko może 20 jedzie z prędkością przepisową. Reszta dużo dużo więcej. Już nie mówię o wyprzedzaniu na "trzeciego", wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Wszyscy byle szybciej. O pijakach na drogach już nie wspomnę...
Drogi jakie mamy takie mamy ale należy zawsze dostosowywać prędkość do warunków na drodzę i do stanu dróg.
To że fotoradarów jest jak grzybów po deszczu to inna sprawa. Po prostu sposób na ściąganie kasy od kierowców i łatania dziur budżetowych.
Nawet jakbyśmy mieli tysiące km dróg ekspresowych czy autostrad to i tak głupie wyprzedzanie, zajeżdżanie drogi innemu będzie występowało. Ot taka polska mentalność.

Co do artykułu: bardzo ciekawe pismo. mam nadzieje że nie otrzymam nigdy zdjęcia od najdroższego fotografa w kraju... ale jakby co to kopiuj-wklej-edycja i ctrl+p :)

brkzzz - Sro Lis 14, 2012 22:00

Również przy złapaniu "na suszarkę" przez Policję warto zażądać okazania świadectwa legalizacji i świadectwa homologacji urządzenia. Jeśli nie mają ich przy sobie, pomiar jest nieważny. Często jest on wykonywany nieprawidłowo, niezgodnie z instrukcją co jeszcze bardziej wpływa na błąd pomiaru.
Jeśli mamy wątpliwości, myślę, że warto wtedy nie przyjąć mandatu, bo koszty sądowe to 50zł, nie trzeba być na rozprawie, a sąd nigdy nie nałoży większego mandatu niż sugerowany przez Policjanta (czyli w najgorszym wypadku jesteśmy te 50zł w plecy).

sTERYD - Sro Lis 14, 2012 22:12

widać, że P. Cejrowski nie dostał zawiadomienia o wykroczeniu na podstawie fotoradaru (przynajmniej w zachodniopomorskiem). Dostaje się fotkę z numerem rejestracyjnym, wyostrzoną na ile to możliwe twarzą kierowcy i nalepką rejestracyjną na szybie (co nie jest już tak łatwo wymienne), a do tego kopię atestu fotoradaru i poświadczenie o prawidłowym zamontowaniu i kącie pomiaru i oczywiście informację o uprawnieniach organu kontrolującego. To pisemko zresztą krąży w internecie od paru lat jako żart. Wysyłając coś takiego co najwyżej można nie dostać punktów i zapłacić mandat z dodatkową opłatą za niewskazanie sprawcy ;)
Brt - Sro Lis 14, 2012 22:26

krokodyle z ITD nie wysyłają fotek .... widziałem ostatnio w pracy u kumpla ... dostał tylko pismo i tyle ... skur...ństwo ... a dostał to w ogóle po chyba 3 miesiącach od dnia popełnienia wykroczenia. MIał sie dowiadywać co z tym zrobić.
czort - Sro Lis 14, 2012 23:10

a co sądzić o kolorze fotoradaru? aktywny maszt ma mieć kolor żółty. A radary przenośne np. strażymiejskiej:) zazwyczaj nie są żółte a działają. Co wtedy.
brkzzz - Sro Lis 14, 2012 23:23

czort napisał/a:
A radary przenośne np. strażymiejskiej:) zazwyczaj nie są żółte a działają. Co wtedy.

Wtedy najbardziej napromieniowani są sami strażnicy :D

maciej - Pią Lis 16, 2012 11:46

Brt napisał/a:
krokodyle z ITD nie wysyłają fotek .... widziałem ostatnio w pracy u kumpla ... dostał tylko pismo i tyle ... skur...ństwo ... a dostał to w ogóle po chyba 3 miesiącach od dnia popełnienia wykroczenia. MIał sie dowiadywać co z tym zrobić.

Mój ojciec też dostał, a jest bardzo up... w dochodzeniu "swojego" z urzędnikami i już konsultował z ciotką-sędziną, która twierdzi, że pismo z ITD jest bez sensu, bo przepisy bodajże KPK, na które się powołują wskazują co POWINNO być w takim zawiadomieniu, a nie czego być NIE POWINNO (np. zdjęcie) i sądzę, że mój ojciec szybko im nie odpuści.

Jak mu pokażą zdjęcie, na którym on jest, to na 100% zapłaci od razu, ale uznał, że nie może być tak, żeby urzędas niezgodnie z prawem, kazał mu "udowadniać, że nie jest wielbłądem", i to bez pokazania dowodów. ;)

bizon - Pią Lis 16, 2012 12:15

Mandaty za brak viatolla ida w tysiacach zlotych i tez ludki wynajmuja prawnikow i ponoc sa do wygrania
fajansiarz - Nie Gru 09, 2012 16:17

Uważajcie na te radary. Te samochodziki będą juz jeżdzic z nowym taryfikatorem. KGP pouczył swoich chłopców, by mniej pouczali a wiecej karali :-(

Białystok:
czarny Ford Focus WE 582CW
czarny Ford Mondeo WE 592CW

Bydgoszcz:
czarny Ford Mondeo WE 576CW

Gorzów Wielkopolski:
srebrny Ford Focus WE 580CW
srebrny Ford Mondeo WE 591CW

Katowice:
czarny Ford Mondeo WE 578CW
czarny Ford Focus WE 585CW

Kraków:
granatowy Ford Focus WE 589CW
srebrny Ford Mondeo WE 593CW

Lublin:
czarny Ford Mondeo WE 579CW
granatowy Ford Focus WE 586CW

Łódź:
srebrny Ford Focus WE 587CW
srebrny Ford Mondeo WE 590CW

Poznań:
srebrny Ford Mondeo WE 577CW
granatowy Ford Focus WE 581CW

Warszawa:
granatowy Ford Mondeo WE 575CW
srebrny Ford Focus WE 584CW
czarny Ford Focus WE 595CW

Wrocław:
granatowy Ford Mondeo WE 574CW
srebrny Ford Focus WE 583CW

Rzeszów:
czarny Ford Focus WE 588CW
czarny Ford Mondeo WE 594CW

Trojmiasto ma az 9 aut, numerów jeszcze nie znam.


Aha i nie próbujcie z nimi scigac, to nie są seryjne auta ;-)

brkzzz - Nie Gru 09, 2012 23:07

fajansiarz napisał/a:
Aha i nie próbujcie z nimi scigac, to nie są seryjne auta

Dodam, że często sami prowokują do ostrzejszej jazdy czy ścigania.

Koko_24 - Pon Gru 10, 2012 10:38

brkzzz napisał/a:

Dodam, że często sami prowokują do ostrzejszej jazdy czy ścigania


no tylko po to aby komuś mandat wlepic i to nie mały :mad:

brkzzz - Pon Gru 10, 2012 12:25

Wiadomo :) to tacy Agenci Tomki, tylko że w samochodzie :P
fajansiarz - Czw Gru 20, 2012 01:50

A tu prosze metody działania opisali w gazetowni i jeszcze zdjecie potwierdzajace numery rejestracyjne - czyli łodzki srebrny Ford Mondeo WE 590CW ... ... :ok:

http://wyborcza.pl/1,7547...gn=wyborcza#Cuk

Aha, tam napisali, ze widoczna jest głowica radaru. Otoż w czesci warsztatów juz ją przemontowali pod atrapę, zaraz przed wentylatorem, wiec ja bym sie wyglądem nie sugerował :-(

brkzzz - Czw Gru 20, 2012 23:17

A tam głowica... We wstecznym lusterku i tak raczej patrzy się do kabiny podejrzanego samochodu za nami, szukając wzrokiem policyjnych czapek lub/i kamery przy lusterku :]
Pawkaz - Czw Gru 20, 2012 23:38

A ja polecam ta serie filmów Pana Emila
http://www.youtube.com/watch?v=02PtWVItslw

dobryziom - Pią Gru 21, 2012 13:44

co do fotoradarów ostatnio przyszła mi fotka i pismo o rzekomym przekroczeniu predkosci 101km na 70km najlepezze ze jestem pewnien ze jechałem max 90km nie ważne zainspirowany mocno przerobiłem omawiane pismo wypunktowałęm wszytsko co sie dało łacznie 9 punktów mineło już 21 dni roboczych i chyba chłopaki odpuscili :)
fajansiarz - Sob Sty 05, 2013 02:49

Nowy rok za pasem. Chłopcy z ITD i radarowcy, uzbrojeni w nowe zabawki i nowe uprawnienia zaczynają rozrabiac (zarabiac) :

A oto trójmiejskie autka zaopatrzone w mobilne radary:

- czarny Opel Insignia, nr rej. GD 983CP
- srebrny VW Passat B6, nr rej. GD 0384T
- czarny Opel Vectra C, nr rej. CB 74733
- grafitowa Skoda Octavia, nr rej. GA 1627K
- grafitowy VW Passat B6, nr rej. GD 06357 - kamera przód i tył
- grafitowy VW Passat B6, nr rej. GBY GC03 - kamera przód i tył
- szary Volkswagen Passat B6 nr rej. GA 64371
- błękitna Skoda Octavia nr rej. GKW 75KT
- grafitowa Skoda Octavia nr rej. GLE 1AC2
- czarny Volkswagen Passat B6 nr rej. GA 1573K

----------------------------

Polecam naprawdę nie przekraczac dozwolonej predkosci , bo nowy taryfikator jest bezlitosny, do tego stopnia, ze rozmawiajac przez komórkę podczas szybkiej jazdy dostaniecie 2 mandaty , a nie jeden.

bizon - Sob Sty 05, 2013 08:29

Wczoraj w Przegladzie Prasy w DdTvn czytali artykul ze w szwajcarii za przekroczenie o 40km , bedzie nieodwolalne wiezienie na conajmniej rok. Do tej pory sad decydowal i byly inne alternatywy, teraz wiezienie i koniec.

A koles jak jechal 290km/h to zaplacil kare w przeliczeniu 3,5mln zl i zabrali mu samochod.

maniaq - Sro Sty 09, 2013 11:44

http://www.youtube.com/wa...d&v=ZnpDQyHar1Y najbardziej podobaja mi sie ich napisy na kamizelkach :D

[ Dodano: Sro Sty 09, 2013 11:44 ]
http://moto.onet.pl/16745...kul.html?node=2

hiopo - Pon Sty 28, 2013 00:55

bizon napisał/a:
A koles jak jechal 290km/h to zaplacil kare w przeliczeniu 3,5mln zl i zabrali mu samochod.


ILE?! No to chyba żarty jakieś...

Pływak - Pon Sty 28, 2013 08:41

Nie, to nie jest żart w Szwajcarii za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 15km/h od razu razy sprawa może zostać skierowana do sądu, a ten nakładając kare kieruje się ilością cyferek na twoich kontach. Jak koleś był milionerem to dostał kare adekwatną do zarobków bo jest to wyliczane jakoś na podstawie dniówek.
sobrus - Pon Sty 28, 2013 08:47

U nas policja tak nie zrobi, już to wytłumaczyli w telewizji.

Nie zrobią, tak, ponieważ to jeszcze bardziej zachęci bogatych do ukrywania swoich dochodów - i uczciwi znowu wyjdą na frajerów płacąc wysokie mandaty. Ponadto system informatyczny w PL (a w zasadzie jego brak) nie pozwala policjantowi na szybkie określenie dochodów - więc nie wie na ile mandat wystawić.

Nie więc powinni też karać morderców, bo tym bardziej nie będą chcieli przyznawać się do winy. :roll:

bizon - Pon Sty 28, 2013 10:33

Pływak napisał/a:
a ten nakładając kare kieruje się ilością cyferek na twoich kontach.

Tam jeszcze bylo ze to byl Szwed, czyli nie mogli zamknac obcokrajowca, wiec dali mu za to solidna kare, no i fakt do biednych to on raczej nie nalezal

hiopo - Sro Sty 30, 2013 23:50

Pływak napisał/a:
Nie, to nie jest żart w Szwajcarii za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 15km/h od razu razy sprawa może zostać skierowana do sądu, a ten nakładając kare kieruje się ilością cyferek na twoich kontach. Jak koleś był milionerem to dostał kare adekwatną do zarobków bo jest to wyliczane jakoś na podstawie dniówek.


No to jestem naprawdę w dużym szoku...

kadzaf - Czw Sty 31, 2013 10:10

hiopo napisał/a:
Pływak napisał/a:
Nie, to nie jest żart w Szwajcarii za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 15km/h od razu razy sprawa może zostać skierowana do sądu, a ten nakładając kare kieruje się ilością cyferek na twoich kontach. Jak koleś był milionerem to dostał kare adekwatną do zarobków bo jest to wyliczane jakoś na podstawie dniówek.


No to jestem naprawdę w dużym szoku...

Szwajcaria to bogaty kraj wiec moga sobie na cos takiego pozwolic,u nas w życiu to nie przejdzie bo tu chodzi o łatanie dziury budżetowej a ze nie ma skad brać pieniedzy to trzeba z kogos je ściagnać :cool:

maciej - Wto Lut 05, 2013 13:40

Pamiętam, że kiedyś jeden z prezesów Nokii w Finlandii dostał mandat typu kilkaset tysięcy USD, czy jakoś tak, bo u nich policja ma od razu podgląd w kwotę z zeznania podatkowego z poprzedniego roku i mandaty nalicza proporcjonalnie.

Znajomi pracujący w Nokii mówili, że podobno potem długo gość po kraju jeździł zawsze z kierowcą. ;)

Ale w tym artykule, w którym o tym pierwszy raz przeczytałem, pisali, że to Finlandia, to kraj w którym, jeśli kwota dochodów nie zmieniła się, to potwierdzenie można wysłać do US SMSem i nie trzeba już PITa wysyłać, więc połączenie systemu policji i US to dla nich pestka.

A u nas CEPiK już który rok wdrażają? Szósty? Siódmy?
A niby wszystkie dane powinny być skatalogowane w każdym urzędzie komunikacji. ;)