Zobacz temat - [R416] czasami zgaśnie i nie chce odpalić
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] czasami zgaśnie i nie chce odpalić

Mateusz1988 - Sob Lis 24, 2012 18:18
Temat postu: [R416] czasami zgaśnie i nie chce odpalić
Witam wszystkich po raz pierwszy:) Prosił bym o rade w sprawie mojego auta z góry dziękuje za pomoc ,otóż pewnego razu stałem autem w korku i nagle zgasło próbowałem odpalić to rozrusznik kręcił ale nie słychac było żeby się pompka paliwa załączała sprawdziłem i nie podawało wogólę paliwa do silnika po przekręcenia kluczyka wogóle też nie włączał się immobilaiser czyli nie było tego charakterystycznego sygnału ale rozrusznik kręcił pomogło odłączenie akumulatora na chwile i autko elegancko zapaliło .Do pewnego czasu miałem spokój aż do dziś wróciłem ze sklepu wsiadam do auta i znów ta sama sytuacja oczywiście odłączyłem akumulator na sekunde i autko odpaliło bez problemu... od biedy można by tak jeździć ale odłączanie akumulatora w jakimś korku na szybko nie należy do zbyt przyjemnych zresztą nie tędy droga żeby tak jeździć :// prosze o jakieś rady co z tym fantem zrobić:(

[ Dodano: Sob Lis 24, 2012 18:18 ]
Witam sytuacja się powtórzyła auto nie chciało odpalić wyciągnąłem bezpiecznik od pompy paliwa myślałem ze to ona się blokuje ale nie pomogło.W następnej kolejności odłączyłem dwa bezpieczniki od alarmu te pod kierownicą i próbowałem przekręcić kluczyk oczywiście cisza, ale niestety po załączeniu z powrotem tych bezpieczników pilot przestał działać nie można wyłączyć immobilaisera i ciągle piszczy i co gorsza centralny zamek sterowany z pilota teżprzestał działać...chyba tym moim manewrem z bezpiecznikami coś zepsułem do reszty... :cry: Nie wiem co robić auto unieruchomione

leszczu - Sob Lis 24, 2012 18:23

Wymień bateria w pilocie i potem zrób synchronizacje. :wink:
Mateusz1988 - Nie Lis 25, 2012 11:19

Odłączyłem akumulator na noc podładowałem go zrobiłem też restart pilota i auto odpaliło(baterie wymieniłem w piątek) ale immo nie piszczało przed uruchomieniem... mam takie pytanie może i odpowiedź wyda się banalnie prosta ale czy przyczyna tych nie powodzeń że auto czasem nie da się odpalić albo zgasnie w czasie pracy jest to że akumulator ma 9 lat? niby rozrusznik kręci auto odpala codziennie ale mam podejrzenie ze to on jest przyczyną tego wszystkiego no chyba ze po prostu immobilaiser kończy już swój żywot...
leszczu - Nie Lis 25, 2012 11:26

Mateusz1988 napisał/a:
mam takie pytanie może i odpowiedź wyda się banalnie prosta ale czy przyczyna tych nie powodzeń że auto czasem nie da się odpalić albo zgasnie w czasie pracy jest to że akumulator ma 9 lat?

Raczej nie. :wink:

Mateusz1988 - Nie Lis 25, 2012 11:35

czyli raczej problem będzie z immo?? a pro po mój roverek jest do sprzedania jeśli ktoś zainteresowany to śmiało pisać :wink: