Zobacz temat - [R620] łożysko czy przegub
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] łożysko czy przegub

zimek-1985 - Wto Lis 20, 2012 12:32
Temat postu: [R620] łożysko czy przegub
Witam wszystkich.
Mam taki mały problem do rozwiązania. Chodzi o delikatne stukanie w którymś kole z przodu. A mianowicie chodzi mi o to że jak jadę prosto to słuchać rytmiczne stukanie w kole. Słychać to tak dopiero od 60km/h. Głośniej słychać jak sie jedzie na łuku w lewo zaś jak w prawo to te stukanie całkowicie znika. Robiłem dziś przegląd bo mi się kończył i diagnosta powiedział ze to przegub zaś mechanik u którego byłem z tym powiedział ze łożysko. I tu moje pytanie. Co to może być? Może ktoś już mial coś podobnego i mi pomoże?

Chudeck - Wto Lis 20, 2012 14:10

u mnie to był dyfer i skrzynia do wymiany :mrgreen:
zimek-1985 - Wto Lis 20, 2012 15:33

Chudeck, no to mnie pocieszyłeś :roll:
czekam na dalsze propozycje :)

Chudeck - Wto Lis 20, 2012 18:59

Powiem Ci tak, też się tutaj kolegów pytałem i wszyscy stwierdziliśmy,łącznie ze mną,moim tatą byłym mechanikiem i mechanikiem, który robil poźniej skyrznie,ze to przegub, bo też stukało,pukało. Wymieniłem połowę części, które mogą być odpowiedzialne za to w przedniej części samochodu(przeguby wew,zew etc) i padło później na skrzynię. Przy ruszaniu skręć kierownicą maksymalnie w lewo i nasłuchuj metalicznych,głuchych stuków.
kadzaf - Wto Lis 20, 2012 21:04

zimek-1985 napisał/a:
Głośniej słychać jak sie jedzie na łuku w lewo zaś jak w prawo to te stukanie całkowicie znika.

to samo bylo u mnie tylko na odwrot (chodzi o skret) winne było łozysko w kole .
Jesli to nie to sprawdz gumy oraz luzy czy wystepuja w zawieszeniu z oby stron. gdyby to był którys przegłub to raczej stukałby bardziej przy ruszaniu

zimek-1985 - Wto Lis 20, 2012 22:51

Chudeck, juz tak robiłem. nic nie słychac. dopiero jak jade wiecej niz 60 km/h słychac stukanie jak bys deską o deske uderzał. nie jest to metaliczne stukanie i tylko powyżej 60. Opisze to dokładnie. jedziemy 60 prosto i słychac delikatny stukot. wrzucam na luz. predkosc 60 obroty 900. dalej to slychac. skrecamy lekko w lewo kierownicą stukot robi sie głośniejszy. zas jak skrecamy w prawo o 1/4 obrotu kierownicy stukot ustaje. dodam przy tym ze kierownica nie drży.
farek - Sro Lis 21, 2012 11:48

łożysko raczej, a z opisu wnioskuję, że prawy przód.
thorm - Sob Lis 24, 2012 18:14

nie musi być łozysko ani przegób sprawdz górny śworzeń wachacza na postoju prosto koła i złap za koło i pobujaj na boki czy się rusza miałem to samo i błędne diagnozy
zimek-1985 - Nie Lis 25, 2012 01:25

wahacze zmienione. w komplecie cały przód. stukało przed wymiana i stuka po. ale to nie było diagnoza. wymieniłem tydzień temu bo na sworzniach były luzy.
w srode jade na wymianę łożysk. dam znać czy pomogło :smile:

thorm - Nie Lis 25, 2012 13:03

mozesz sprawdzić czy przypadkiem nie padło ci łozysko w skrzyni mi waliło tylko na dołkach 2 poszły do wymiany na torsenie umnie w sklepie po 25zł za sztukę
zimek-1985 - Sro Lis 28, 2012 11:39

Jestem już po wymianie łożysk.
Pomogło.
Tylko nie wiem które był przyczyną stukania bo zmieniłem dwa. Ani jedno ani drugie nie wygłądało na uszkodzone. Tak czy siak teraz mam spokój :mrgreen: